Faydalı BilgilerListelerSağlıkYaşam - insan

Saç Dökülmesi Sebepleri Nelerdir?

Saç dökülmesi sebepleri genel olarak demir eksikliğinden oluşmaktadır. Bunun yanında çeşitli hastalıklar saç dökülmesi sebepleri arasında yer alır.

Saç Dökülmesi Sebepleri Neler?

Kadınlarda ve erkeklerde Saç dökülmesi farklı nedenlerden olabilir. Bu yüzden ayrı başlıklar altında incelememiz gerekiyor. Fakat ilk olarak genel sebeplerden bahsedelim.

saç dökülmesinin nedenleri ve çözümleri

Genel sebepler

  • Demir eksikliği.
  • Dengesiz beslenme ve stresli hayat. (Yoğun iş hayatı)
  • Tiroit hastalığı.
  • Yüksek ateşli hastalık çeşitleri.
  • Yanlış saç bakım ürünleri.
  • Fazla saç bakımı yapmak veya hiç yapmamak.
  • Yaşlılık belirtisi.
  • Saç kran.

Erkeklerde saç dökülmesi sebepleri

Erkeklerde saç dökülmesi sebepleri

Kadınlara nazaran erkeklerde saç dökülmesi çok daha fazladır. Genel nedeni ise babadan oğla yani genetiktir. Başlama noktası ön taraf olarak bilinir. Ayrıca yukarıda listelediğimiz genel nedenlerde sebeplere dahildir.

Kadınlarda saç dökülmesi sebepleri

Kadınlarda saç dökülmesi sebepleri

En önemli nedeni hormon dengesizliğidir. Bunun yanında bazı ilaçlar bu dengeyi bozabilir ve saç dökülmesine neden olabilir. Kadınlarda doğum sürecinde saç döngüsü bozulur. Bu durumun düzelmesi 1 ile 6 ay arasında değişmektedir. Ayrıca yukarıda listelediğimiz genel sebeplerde dahildir.

Yukarıdaki videoda izlediğiniz üzere erkek ve kadın cinsi arasında sebepler tespit edilirken farklı yöntemler kullanılıyor. Erkeklerde daha fazla görülse de sebepleri basit ve belirgindir. Fakat kadın cinsi daha karmaşık bir yapıya sahip olduğu için daha farklı zorluklar ile karşı karşıya kalınabilir.

Unutmayınız ki ne kadar erken müdahale ederseniz saçlarınız için o kadar iyi olur. Çünkü hastalık tam gelişmemişken doğru tedavi yöntemleri ile tam çözüme ulaşılabilir. Tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz ” Saç Dökülmesi Nasıl Tedavi Edilir? ” adlı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Saç dökülmesi sebepleri neler sorusuna cevap bulmuş olmanız gerekiyor. Aksi bir durum ile karşı karşıyaysanız mutlaka bu konuda profesyonelleşmiş hekimlere başvurun

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu