Yaşam - insan

Sabrımızı zorlayan 10 sinir bozucu durum

Sinir olduğumuz bazı şeyler var hayatta. Bazıları ise herkesi sinir eden durumlar. Sabrımızı fazlasıyla zorluyorlar.

Hepimizin hayatında sinir olduğu şeyler var. Ama bazıları var ki, herkesi çileden çıkarıyor. Çıldırıyoruz! “Ya sabır” diye diye öleceğiz sanıyoruz. İşte o durumları sizler için listeledik.

 1. Uzun uzun hazırlık yaptığımız planın son anda iptal olması

Okurken bile gözleriniz doldu, değil mi? Bir film şeridi gibi geçti gözlerinizden yaşadıklarınız… Hele hele akşamdan bigudiler sardıysanız, binbir bahaneyle başka eğlenceleri ektiyseniz, “ne giyeceğim ben?” havuzunda boğulup tekrar çıktıysanız. Neyse tamam, sakiniz.

 1. En önemli işimizin olduğu gün hasta uyanmak

“Neden beenn? Nedeennn?” isyanlarıyla çırpınmamak elde değil. Hayatımızın en önemli sunumu, kariyerimizi yerinden oynatacak. Tak, birden burunlar tıkanmış, hapşurmadan 5 dakika geçiremeden uyanmışız. Olamaz! Neyse tamam, sakiniz.

 1. Duşta güzel güzel sabunlanmışken suyun birden kesilmesi

Hele de evde kimse yoksa… Ah, delirmemek işten değil! Gözlerimmm, gözlerimm yanıyooorr! Neyse, tamam sakiniz.

 1. Patronumuzun lakaytlığın doruklarında dolanması

Sen okumuşsun 5 sene üniversite, adam ilkokul mezunu ama sana emrediyor. Bir de üstüne durup durup el hareketleriyle şakalar yapıyor, küçük düşürücü lakaplar takıyor… Bi dur be kardeşim! Neyse tamam, sakiniz.

 1. Üzerinde uzun uğraşlar verip yazdığımız yazının bir anda silinmesi

Öldük. Neyse tamam, sakiniz. Yani öldüğümüz için sakiniz. Yatıyoruz öyle yerde hareketsiz.

 1. Atılan mesaja tüm gün cevap vermeyip hiçbir şey olmamış gibi davranan insan

Sabah 8’de mesaj atmışız, bir de bakmışız “mavi tik”. Tüm gün de çevrimiçi! Cevap anca akşam 8’de geliyor: “Tmm cnm” Hele bu kişi bir de sevgilinizse… Neyse tamam, sakiniz.

 1. Masaların üstüne de çıksak çekmeyen telefon

Dansözlerden daha çok masa üstlerine çıktık bir diş internet çeksin diye bazen. Yalan mı? Ama çekmedi, çekemedi. Nys tmm, sakin – ay- çek-mi-yo

 1. Eski sevgilinizin en yakın arkadaşınızla çıkması

Eski sevgili o an bir kez daha tarih olmuş, en yakın arkadaş da en baş düşman oluvermiştir. “Modernim ben” diyorsanız da içten içe bir “birbirlerine düşsünler” hissi hakimdir. Neyse tamam, sakiniz.

 1. En önemli anlarda şarjın bitmesi

Tam işi bağlayacaksınız, patronun en kral adamı olacaksınız. Alo, alo! Ekran simsiyah. Ah, haayyııırr! Şimdi açıkla açıklayabilirsen. Neyse tamam, sakiniz.

 1. Gözünüzün içine baka baka yalan söyleyen insan

-Dün akşam neredeydin aşkım? –Hasanlardaydım bebeğim, biliyorsun. –Aaa, Hasan görmeyeli saçlarını uzatmış, sakal bıyık falan kesmiş, he bir de etek giymiş. Benimle dalga mı geçiyorsun sen! Bihterler görmüş seni dün akşam. –Aha, şimdi yandık! Neyse tamam, sakiniz. Hayır değiliz ya, ne sakini!

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Bir Yorum

 1. bu yazılanlardan bir tanesi beni gerçekten uyuz eder mesela sayfalarca yazı yazmışsın kaydetmeyi unutmuşsun ve birden mavi ekran hatası alıyorsun bilgisayarı açana kadar zaten ecel teri döküyorsun başka bir şeye benzemez mavi ekran hatası donanımsal mı sistemsel mi bilmiyorsun çok şükür açıyorsun bu seferde bakmışsın neredeyse 1 saatlik yazdığın yazı kayıp bu benim en sinir olduğum durumdur.İkinci sinir olduğum şey hastalıktır ben kendim hastalansam sıkıntı yok ama evde biri hastalandı mı sinir krizlerine giriyorum birde hastalanan kişinin panik atağı varsa işte çekin vurun beni.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu