HaberlerTV Yayınları

RTÜK Televizyonlarda “cin” Demeyi Yasakladı Onun Yerine ‘üç harfliler’ Denilecek

ATV ekranlarında Müge Anlı’nın sunduğu program sırasında sunucu artık “cin” keslimesinin ekranlarda söylenmesinin yasaklandığını ve o kelime yerine “üç harflile” denilmesin gerektiğini belirtti. Bununla birlikte değişik kaynaklara göre ekranlarda “Şarap” kelimesi de sansürlendi.

Program esnasında Müge Anlı, “Çocuğun içinde, RTÜK yasakladığı için söyleyemiyorum, ‘üç Harfliler’ olduğu söylenmiş” diye belirtti.

İlgili Makaleler

Programın devam ederken canlı yayına bağlanan bir psikiyatristin de ‘cin’ kelimesini kullanmasından sonra sunucu “Ama yani kullanmayın o kelimeyi lütfen beyefendi” diye ekledi ve “Bizim başımızı RTÜK’le belaya sokmayın lütfen. O kelime yasaklı. İki saattir boşuna mı ‘üç harfli’ diyoruz biz” dedi.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu