HaberlerListelerYaşamYaşam - insan

Renkli Gözlere Sahip Bayanlar İçin Makyaj İpuçları

Bildiğiniz gibi, özellikle ülkemizde yeşil ve mavi gözlü bayanlar dikkat çekmektedir. Bu yazımızda da koyu yeşil göz makyajı ve mavi göz makyajı hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Gelişen teknoloji ile birlikte renkli gözlere sahip olmak size bir lens kadar yakın. Eğer aklınızda bu renklerden birine sahip lens alma fikri varsa, yazımızı okumaya devam edin.

Renkli Gözlere Makyaj

Renkli Gözlere Makyaj

Renkli gözlere sahip olmanız, yüzünüze yapacağınız makyajı da etkileyecektir. O nedenle dikkatli bir şekilde hareket etmeniz ve tercihleriniz de seçici olmanız gerekiyor. Mavi bir göze sahipseniz,makyajınızı yaparken renk tonu olarak kullanmanız gereken makyaj malzemeleri kahverengi ve bronz tonlarında olmalıdır. Bu tonlara sahip makyaj malzemeleri ile renkli göze makyaj yapmak, istediğiniz sonuca ulaşmanızda size yardım edecektir.

Bir örnek vererek yapacağınız makyajı daha iyi bir şekilde anlatalım. Gözlerin üst kısmında kalan bölgeye açık tonlarda bir farla uygulama yapabilirsiniz. Ardından koyu renkler ile göz altınızı ve kirpiklerinizin makyajını tamamlayabilirsiniz. Bu sayede,karşınızdaki insana baktığınızda size hayran kaldıklarına şahit olacaksınız. Makyajlarınızı gündüz işe giderken ve gece dışarı çıkarken olacak şekilde ikiye ayırabilirsiniz. Bunu düşünerek renkli gözlü bayanlar için gece yapılabilecek makyajlar konusunda bilgi verelim…

Yeşil Göze Yapılacak Gece Makyajı

Yeşil Göze Yapılacak Gece Makyajı

Bu renkte bir göze sahipseniz tercih edeceğiniz makyaj malzemelerinin de aynı renk tonlarına sahip olması önemlidir. Bu şekilde bir uygulama daha dumanlı bakışlara sahip olmanıza yardımcı olacak ve etkilemek istediğiniz kişilerde harika bir iz bırakacaktır.

Mavi Göze Yapılacak Gece Makyajı

Mavi Göze Yapılacak Gece Makyajı

Mavi göz makyajı yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli husus,kullandığınız far rengi olacaktır. Farın rengini vanilya tonlarında tercih etmek, size dumanlı bir bakış kazandırmak için atılacak ilk adımdır. Ardından göz altınızın dan başlayacak şekilde, uzanan bir şeritte siyah far uygulaması yapmanız istediğiniz sonucu almanıza yardım edecektir.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu