HaberlerListeler

Qualcomm, Quick Charge 4.0’ı Destekleyen Telefon Modellerini Açıkladı

Akıllı telefon dünyasının en önemli bileşenlerinden birisi şüphesiz daha uzun gibicek bir batarya  ve bu bataryanın en kısa sürede şarj olması. Telefon üreticileri artık her yeni modelin bataryasını bir önceki modelden daha büyük kapasiteli yapmaya çalışıyor ve aynı zamanda bu bataryaları en hızlı şekilde dolduracak teknolojileri kullanmak istiyorlar.

Artık neredeyse bütün orta ve üst seviye cihazlarda hızlı şarj özelliği kullanılıyor. Bu teknolojinin öncülerinden birisi de Qualcomm firması. Sürekli olarak ürettiği teknolojileri geliştiren ve bir çok konuda öncü olan firma QC 4.0 seviyesine çıkarttığı Quick Charge ile akıllı telefon piyasasında en çok kullanılacak hızlı şarj teknolojisini piyasaya sürdü.

Quick Charge 4 ile birlikte bir akıllı telefon bataryası sadece 15 dk da %50 civarında şarj edilebilecek, bununla birlikte sadece 5 dk şarj olan bir telefon ile 5 saat konuşma yapılabilecek. Şirket yeni teknolojisini kullanacak olan akıllı telefonların listesi firmanın sitesinde yayınlandı. İşin gerçeği öyle kocaman bir liste yok sadece tek bir cihaz ismi yazıyor o listede.

Listede Quick Charge 4.0 destekli sadece bir cihaz görünüyor.

Listede Quick Charge 4.0 destekli sadece bir cihaz görünüyor.

Qualcomm’un resmi web sitesine bakıldığında, ilk oyun odaklı akıllı telefon olarak piyasaya sürülen Razer Phone,  listede yer alan tek Quick Charge 4.0 özelliğine sahip akıllı telefon olarak görünüyor. Daha önceden ZTE’nin alt markası  olarak piyasaya sürülen Nubia Z17 modelininde  Quick Charge 4.0’ı desteklediği belirtilmişti fakat yayınlanan  listede yer almaması şaşkınlık yarattı.

Hali hazırda yayınlanan listede sadece tek bir cihaz gözükse de muhtemelen Quick Charge 4.0 ile gelen telefon modelleri ile birlikte liste yeniden güncellenecektir.

İlginiz Çekebilir
pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu