HaberlerTeknoloji

PS5’in devasa boyutları kıyaslama ile belli oldu

Geçen hafta tanıtılan PS5'in boyutları açıklanmıştı, bir sosyala medya kullanıcısı PS5 boyutlarını kıyaslamalı görsellerle paylaştı.

Sony’nin oyun dünyasına geçen hafta tanıttığı PlayStation 5 özelliklerinin yanında oldukça büyük boyutlarıyla da dikkatleri üzerine çekmişti. Bir Twitter kullanıcısı PlayStation 5 boyutlarına dikkat çekmek için açıklanan ölçülerle diğer kullanılan elektronik ürünleri yan yana tasarlayarak kıyaslama yapmış.

Hesabında paylaştığı ve resmi boyutlara göre tasarlanan görsellere baktığımızda gerçekten oldukça büyük bir cihaz bizi bekliyor.

PlayStation 5 Boyutları

Sony resmi verilerine göre PlayStation 5, 39 cm uzunluğunda ve 10.4 cm genişliğinde olacak. Daha önceki PlayStation sürümlerine ve rakip konsollara bakıldığında şimdiye kadar üretilmiş en büyük oyun konsolu ile karşılaşacağımız kesin. İlerleyen zamanlarda PS5 Slim modeli çıkması çok muhtemel ama o da biraz incesi olacaktır yine boyutları çok küçülmeyecektir.

PS5 ısı dağıtımını daha iyi yapacak

PlayStation tasarım bölümü başkan yardımcısı olan Matt Maclaurin, PlayStation 5’in boyutları ile ilgili açıklamalar yapmıştı. Açıklamasında ;

“Konsolun büyük boyutlarının arkasında termal nedenler var. Bu nesil, küçük süperbilgisayarlardan oluşuyor. 7nm süreci, sağladığı güce oranla müthiş bir ısı performansı sunuyor, ancak yine de ekstrem bir güçten bahsediyoruz. Teknoloji hala çok yeni ve çok fazla ısı ortaya çıkarıyor, dolayısıyla ısıyı dağıtabilmek için daha çok alana ihtiyacımız var.” demişti.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu