HaberlerTeknoloji

PS5 Avrupa ve ABD Fiyatı Sızdırıldı

Oyun severlerin merakla beklediği Sony PS5 fiyatı tanıtım öncesi sızdırıldı. ABD ve Avrupa fiyatları beklenenden çok daha düşük olacak.

Sony tarafından bügün Türkiye saati ile 23:00’da yapılacak olan Playstation 5 etkiğine kısa bir süre kala oyun konsoluyla ilgili sızıntılar çıkmaya devam ediyor. PS5 fiyatı ve ön sipariş tarihleri bir çok kaynakta yayınlandı. PlayerOne.TV tarafından sızdırılan habere göre disk girişi olan PS5 fiyatı Avrupa’da 499 Euro, disk girişi olmayan dijital olmayan versiyonu ise 399 Euro etiketle raflarda yerini alacak. Ön sipariş vermek isteyenler 17 Eylül tarihinde sipariş verebilecekler.

Daha önceden bir çok kaynakta analistler tarafından paylaşılan bilgilerde PS5 ABD fiyatının 399 dolardan başlayacağı ile ilgili bilgiler yayınlanmıştı. Kısa bir süre önce İspanya’da bir market zinciri 399 Euro satış fiyatını yanlışlıkla sitesine paylaşmıştı.

ps5 avrupa fiyatı

PS5 Fiyatı belli oldu disksiz PS5 zararına satılacak

İki farklı versiyonu olacağı daha önceden açıklanan bir diski yer alan diğeri ise dijtal versiyon olacak iki versiyon arasında 100 dolar veya euro fark olacak. Üretim sürecinde ikisi arasında 100 dolar maliyet olmamasına rağmen Sony tarafından dijital sürümün zararına satılacak.

Sony disk sürücüsü olmayan versiyonda kullanıcılar mecburen bütün alımlarını PSN Store üzerinden yapmak zorunda olacaklar ve burada yapılan her oyun satışından Sony %30 pay alıyor. Bu pay göz önüne alındığında Sony bu zararı fazlasıyla geriye döndürecek diyebiliriz.

Sony tarafından TSİ 23:00’da yapılacak PS5 etkinliğini aşağıdaki linkten canlı olarak izleyebilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu