HaberlerListelerSpor

Phillip Cocu’nun Menajerini İstanbul’a Çağrıldı

Lig’de 7 haftada 7 puan toplayabilen Fenerbahçe‘de Çaykur Rizespor yenilgisinin ardından puan kayıpları Fenerbahçe Yönetiminide harekete geçirdi. Fenerbahçe teknik direktörü Phillip Cocu‘nun menajeri olan Rob Janssen acil olarak İstanbul’a çağrıldığı iddia edildi.

Hollanda spor basınında yer alan bu haberle ilgili olarak, çağrılma sebebinin sözleşme feshi için görüşmek yapmak olduğu belirtildi. Ali Koç yönetiminin Hollandalı teknik direktörden sözleşmesinde bulunan ileriye dönük bonus ödemelerinden vaz geçmesinin isteyeceği ve anlaşarak sözleşmenin feshinin yapılacağı ileri sürüldü.

Fenerbahçe ile sezon başında yıllık 1.9 milyon euro karşılığında anlaşan Cocu, yönetim tarafından gönderilmesi halinde ek ödemeler ve bonusları tazminat olarak alacak.

Phillip Cocu’nun sözleşmesinin tek taraflı fesih edilmesi durumunda alacağı tazminatlar:

  • Fesih tarihinden itibaren 1 yıllık maaşını tam olarak alacak.
  • Sezon içinde fesih olursa hak edilmiş tüm bonusları alacak.
  • Fesih olur ve o sezonda Fenerbahçe şampiyon olursa tüm bonusları alacak.
  • Fesih olur ve Fenerbahçe sezonu liderin en fazla 8 puan gerisinde bitirirse tüm bonuslarını yine alacak.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu