Faydalı BilgilerListeler

Peter Carl Fabergé’i Tanıyalım

Peter Carl Fabergé ve eserleri

Peter Carl Fabergé ve eserleri

Efsanevi mücevher sanatçısı,19.yy Çarlık Rusya İmparatorluğu kuyumcusu… Daha çocuk yaşta,kuyumcu babasının yanında çırak olarak olarak başladığı tasarım işine,zamana meydan okurcasına eserler bırakarak öldü. 1917 Bolşevik ihtilali ile eserlerinin çoğu yağmalanan Peter Carl Fabergé, 500 çalışanı ile kuyumculuk sektöründe öncü eserler ve izler bıraktı.
Peter Carl Fabergé gerçek ismi Carl Gustavovich Fabergé 30 Mayıs 1846 doğumlu. 24 Eylül 1920 de öldü. Fransa’da doğan ünlü Rus mücevher tasarımcısı,bilinen en iyi eseri Feberge Yumurtaları’dır.

Bu yumurtaların fotoğrafları…

İlgili Makaleler

St. Petersburg’ta doğan Carl Faberge tasarımcı Gustav Fabergé ve Danimarkalı karısı Charlotte Jungstedt‘in oğludur.

Genç Faberge eğitimine 1860 yılında St. Petersburg’ta bir Alman okulu olan St. Anne’s Gymnasium’unda başladı. Carl eğitim gezisine çıktıktan sonra, 1864′te St. Petersburg’a döndü ve babasının yanında işe başladı.


pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu