İlginç BilgilerYaşam - insan

Parkta Otururken Kendiliğinden Alev Alan Kadın

Almanya’da bir parkta otururken alev alan kadın yoğun bakımda. Gerçekleşen olay ise yıllardır çözülemeyen bir sır: Kendiliğinden Yanma

Almanya  Flensburg’da 40 yaşında bir kadın parkta otururken alev alıyor ve yoldan geçen biri ceketi ile kadının üzerindeki alevleri söndürüyor. Çevredeki görgü tanıkları kadının alevler yükselene kadar hiç sesini çıkarmadığını belirtiyorlar. Olayın ardından derhal hastaneye götürülen kadın, hayat tehlikesi nedeniyle daha yoğun bakım göreceği büyük bir sağlık merkezine nakledildi.

Gerçekleşen olay ise ilk etapta kulağa ilginç gelse de yıllardır görülen bir olay: Kendiliğinden Yanma.

[irp]

Kendiliğinden yanan insanlar

Nedir bu Kendiliğinden Yanma?

Kendiliğinden yanma olayına dair şimdiye kadar yüzlerce vakıa bulunuyor. Olaylarda hayatını kaybetmiş halde bulunan kurbanların yanan vücutlarından ise geriye sadece ayak baldırlarından aşağısı kalmış oluyor.

Bilim insanlarının, sırrı çözülemeyen bu olaya dair en güçlü teorisi ise “Fitil Teorisi”. Bu teoriye göre insan vücudu içe doğru yanan bir mum. Giysiler sıcaklığı arttırıyor ve fitil görevi görüyor. Vücuttaki yağlar da ateşin devamlılığını sağlayan balmumu görevi görüyor. Vücut sıcaklığı da yanmanın devamlılığında etkin. Bunun kanıtı yanmış kurbanlardan geriye sadece ayak baldırından aşağının kalıyor olması. Çünkü o bölgede vücut sıcaklığı gayet düşük oluyor.

Hayatını kaybeden kurbanların hepsi yaşlı, hasta ya da alkolün etkisinde. Yani alevlerden kurtulamayacak durumda olan insanlar.

Tarihte görülen ilk kurban ise Mary Reeser.

Mary Reeser

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu