İş HayatıListelerYaşam - insan

Para Kazandıracak 5 Farklı İş Fikri

Nasıl para kazanabilirim diye düşünüyorsanız ve para kazanmaya dair fikirlere ihtiyacınız varsa aşağıda sizin için 5 farklı para kazanma yöntemi paylaştık. Hemen bu yöntemlerden birini seçerek para kazanmaya ilk girişimci adımı atabilirsiniz.

Şarkı / Şiir Yazarlığı

  • ŞARKI VE ŞİİR YAZARAK PARA KAZANIN

Edebi yanınız kuvvetliyse eğer, evinizde oturduğunuz yerden şarkı veya şiirler yazarak para kazanabilmeniz mümkün. Düşündüğünüzde dikkat çekici, kaliteli ve etkileyici şarkı ve şiirler yazmak kolay değildir elbet. Ancak haftada 40 saat bir iş yerinde çalışmaktan daha kolay olduğu bir gerçek. Öncelikle bu alandan para kazanmak istiyorsanız her şeyden önce kendinizi kanıtlamanız e göstermeniz gerekir. Sosyal medya sitelerinde sayfalar açın. Yazdığınız şiir ve şarkıları buralarda paylaşın, bunun haricinde çeşitli ilgili gruplarda da altında sayfanızın ismiyle birlikte paylaşın. Belirli bir kitleye eserlerinizi ulaştırabildikten sonra çeşitli prodüksiyon şirketleriyle, ilgili ajanslar ve müzik prodüktörlerine ulaşarak sayfanızı ve ilanınızı iletebilirsiniz. Ortaya çıkardığınız eserler gerçekten dikkat çekiciyse bu yoldan para kazanabilirsiniz.

evde para kazanma fikirleri

Kahvaltı

  • KAHVALTI DİYARI AÇIN

Son senelerde en trend para kazanma şekillerinden biri haline gelmiştir kahvaltı evi açmak. Aslında baktığınız zaman bu konuda ciddi bir bilgi ve tecrübeye de gereksiniminiz yok. Bulunduğunuz bölgelerde inceleyip analiz edebilirsiniz, kahvaltı evleri açılmış ve güzel gelirler elde ediyor olabilirler. Bu konuda var olan şeyi neden açayım? Diye düşünmeyin çünkü bu sektörde insanlar hep aynı mekana gitmezler, farklı yerleri ve farklı tatları denemeyi isterler. Özellikle sabahları işe giden insanlar veya kahvaltıyı dışarıda yapmak isteyen insanlar sürekli aynı yerde aynı şeyleri yemekten sıkılabilirler. Eğer diğer kahvaltı evlerinden biraz daha farklı konseptler uygularsanız, mekan tasarımları, sunumlar, yiyecekleriniz olarak. Diğer mekanlardan bir adım öne çıkarsınız. Bu sektörde kar marjınızda oldukça iyidir. Ortalama 4-5 TL’ye mal ettiğiniz bir kahvaltıyı 30-40 TL’ye satarak güzel paralar kazanabilirsiniz.

Oyuncak Yapmak

  • OYUNCAK YAPARAK PARA KAZANIN

Oyuncak sektöründe fabrikasyon seri üretim oyuncakların yanı sıra tamamen el yapımı olan ahşaptan veya çeşitli maddelerden yapılan oyuncaklara ilgi oldukça fazladır. Çünkü çocuklar için kimyasal barındırmayan tamamen sağlıklı olan bu tür organik oyuncaklar anne babaların ilk tercihleri haline gelebiliyor. Tamamen el yapımı olması da ayrı bir sanatsal değer katıyor. Bu sektörde organik el yapımı sağlıklı oyuncak üreticileri gerçekten yok satmaktadır. Size maliyeti en fazla 5 TL olacak olan bir oyuncağı, oyuncak dükkanları, mağazalar ile anlaşarak her hafta veya her ay düzenli toptan satabilirsiniz. Ya da pazarda bu konuda tezgah açabilir hatta sosyal medya sayfaları açıp buralardan da satışa sunabilirsiniz. Şimdi aklınızda bir soru var. Bu oyuncakları nasıl üreteceğim? Bu konuda hemen şunu da ekleyelim YouTube üzerinden el yapımı oyuncakları nasıl yapacağınızla ilgili birçok video görebilir ve kolayca öğrenebilirsiniz. Oyuncak için gerekli malzemeleri ise marangoz veya tuhafiyecilerden rahatlıkla elde edebilirsiniz.

evde iş fikirleri Fotoğraf Çekmek

Fotoğraf Çekmek

  • FOTOĞRAF ÇEKEREK PARA KAZANIN

Fotoğraf çekerek nasıl para kazanabilirim sorusu aklınıza gelmiş olabilir. Bu noktada son yıllarda popüler olan bir sistemden bahsedelim “stock fotoğrafçılığı” stok fotoğrafçılığı denilen bu kavramı açıklamak gerekirse, internet üzerinden bu hizmeti veren bazı siteler var. Çektiğiniz fotoğrafları bu sitelere yüklüyorsunuz ve satış başına para kazanıyorsunuz. Aynı fotoğrafı birden fazla kişiye satabilme imkanınızda bulunuyor. Dikkat edilecek nokta reklamcıların, grafik tasarımcıların veya fotoğrafa ihtiyaç duyabilecek herhangi bir müşterinin satın alabileceği fotoğraflar çekmek. Örneğin manzara fotoğraflarını satamazsınız ancak çektiğiniz bir çiçek ekme fotoğrafını ya da toplantı fotoğrafını sektörel olarak satabilirsiniz. Sizin yapacağınız tek şey fotoğrafları çekip stok sitelerinde oluşturduğunuz hesaplarınıza yüklemek ve satılmasını beklemek.

internetten para kazanmak

 Yayıncılık

  • YOUTUBE’DAN PARA KAZANIN

Eğer birçok insanın keyifle izleyebileceği videolar çekebilirim diyorsanız YouTube üzerinden ciddi paralar kazanmanız mümkün. Günümüzde YouTube üzerinden 7’den 70’e birçok insan ciddi paralar kazanmakta ve sadece YouTube üzerinden geçimini sağlayan kişiler mevcuttur. Ancak bu noktada ihtiyacınız olan tek şey sabır. Çünkü uzun bir süre boyunca tek kuruş bile kazanamayacaksınız. Yalnızca videolar yapıp paylaşacak insanların izlemesini sağlayacaksınız. Bir süre sonra videolarınız birçok insana ulaştıktan sonra artık ciddi paralar kazanmaya başlayabilirsiniz.

Öncelikle YouTube’a kayıt olup bir kanal açıyorsunuz. Sonra çektiğiniz videoları paylaşıyorsunuz. Tüm videolarınızın toplam izlenmesi 10 bin kişiye ulaştığında Google Para kazanmayı aktif ediyorsunuz. Ardından videolarınızda Google’a gelen reklamlar yayımlanmaya başlıyor. Bunlardan para kazanmaya başlıyorsunuz. YouTube’dan para kazanabilmeniz için oldukça dikkat çekici videolar hazırlamaya özen göstermelisiniz.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. İnternetten para kazanmak isteyenler için en kolay para kazanma yollarından bir kaç örnek.Yazı için teşekürler eminim para kazanmak isteyen bir çok kişiye yardımcı olacak.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu