Faydalı BilgilerListeler

Papaya Suyunun Faydaları

Son derece lezzetli ve evde kendi imkanlarınızla yapacağınız bir tarifi bu yazının sonuna gizledim. Bir zamanlar adını sadece filmlerde duyduğumuz bu lezzetli meyveye artık pek çok markette ulaşmak mümkün oluyor. İnternette biraz pahalıda olsa yine de sipariş verebileceğiniz adresler de bulunuyor. Dilerseniz hazır olarak papaya suyu nerede bulunur sorusunun cevabına yer verelim. Pek çok zincir markette görmeye alışık olduğumuz bir ürün değil elbette yine de özellikle büyük şehirlerde konserve olarak papaya suyu satılmaya başlandı. Yine de her aradığınızda bulma imkanınız ne yazık ki çok yok, o yüzden son derece basit bir tarifle evde kendiniz de hazırlayabiliriz. Önce suyunun faydalarından bahsedelim.

Papaya Suyu Faydaları

Papaya Suyu Faydaları

Papaya’nın faydaları elbette papaya suyu içinde geçerli olacaktır. Su hazırlarken bal ve ananas meyvesi de kullanıldığı için papaya suyunun papayadan daha lezzetli olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Bilindiği üzere papaya içeriğinde yoğun olarak likopen ve betakaroten bulunmaktadır. Likopene domates ve karpuzdan betakarotene de havuçtan aşinayız. Bu ikisi bir araya geldiği zaman kalp sağlığınıza muazzam etkileri olduğunu söyleyebiliriz.

Papaya Suyu Kanserle Mücadele Ediyor!

Taze sıkılmış papaya suyu içerisinde yüksek miktarda antioksidan da bulunuyor. Bu da pek çok kanser türüne karşı mücadele edilmesi anlamına geliyor. Yazının girişinde altını çizdiğimiz likopen ve betakaroten kanserli hücrelerle savaşıyor. Papaya suyunun birde görünmez bir yardımcısı var elbette!

Papaya ve İzotiyosiyanat

Papaya ve turpgillerde bulunan izotiyosiyanat adlı maddde kanserle mücadele etmede ve kanserli hücrelerin çoğalmasını önlemede etkili rol oynuyor. Dolayısıyla düzenli olarak papaya suyu içmenin kansere karşı mücadelede ve kanser hücrelerinin çoğalmasının önüne geçmede yeri olduğunu söyleyebiliriz. Hazır konu izotiyosiyanattan açılmışken brokolinin de yoğun oranda ihtiva ettiğini belirtelilm. Tabi ki bir bardak soğuk papaya suyu mu yoksa bir tabak brokoli yemek mi? Seçim size kalmış tabi ki…

Papaya Suyunun Göze Faydaları

Papaya suyu gözün hastalanmasını engelleyen son derece önemli maddeler içermektedir. Tüm gün bilgisayar başında oturuyor yada güneşe doğrudan maruz kalarak gözlerinizin yorulmasını sağlıyorsanız papaya suyunu muhakkak tüketmenizi tavsiye ederim. Şimdi diyorsunuz ki bu şeftali suyu değil biz papaya suyunu nereden bulalım. Size hak veriyor ve papaya bulmak için zincir marketlere göz atmanızı tavsiye ediyorum. Hazır papaya bulmuşken bir de ananas suyu almanız gerekiyor. Ananas suyu bulamazsanız elma suyu da olabilir ama kesinlikle lezzet açısından ananas suyunu tavsiye ederim.

Papaya Suyunun Yapılışı

Papaya Suyunun Yapılışı

Bu konuda videolu olarak anlatım yapacağım ama daha öncesinden burada yazılı olarak anlatayım. Öncelikle papaya meyvemizi çekirdeklerinden ayırıyoruz. Bu blenderımızın içerisine meyvelerimizi küp küp keserek atıyoruz. Üzerine yarım su bardağı ananas suyu birkaç tatlı kaşığı bal ilave ediyoruz. Yoğunluğuna bağlı olarak minimum bir su bardağı su ilave ederek blenderımızı çalıştırıyoruz. Karışımın yoğunluğuna bağlı olarak ananas suyu yada su ilave edebilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu