HaberlerTürkiye

Pamukkale Turizm Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Borçların Tahsil Edilmesi İçin Devam Kararı Verildi

57 yıl önce kurulan ve yakın bir zamanda büyük bir borç yükü altında ezilen şirket konkordato ilan etmişti. Alacaklılar ise paralarını geri alabilmek için şirketin seferlerine devam etmesi yönünde karar verdiler. Alacaklılar ile yapılan borç toplantısında %83 gibi büyük bir oranla alacaklılar şirketin çalışmalara devam etmesi yönünde oy kullandı.

Şirket nakit sıkıntısı çektiği ve yolcu bulamadığı gerekçesiyle 27 Ekim’de konkordato ilan etmişti. Ancak İzmir 1. Asliye Mahkemesi ise şirketin konkordato kararını reddederek iflasına karar vermişti. Ancak bu durum alacaklılar tarafından bozulmuş gibi duruyor. 

Alacaklı 442 Firmadan Şirkete Destek

Yapılan 1. Alacaklı Toplantısı sonucunda toplantıda bulunan toplam 462 firmadan 442’si Pamukkale Turizm şirketinin kapanmaması yönünde oy kullandı. Son dönemlerde hakkındaki finansal raporlar da olumlu çıkan Pamukkale Turizm eğer 2 ay içerisinde 6 milyon Türk Lirası kâr ederde mali sıkıntılarının çözüleceği konuşuluyor.

1962 yılında Sadık Bababalım tarafından kurulan şirket hakkında diğer önemli kararlar ise önünüzdeki günlerde yapılan toplantılarda verilecek.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu