HaberlerTürkiye

Özel Harekat Polislerinden Nefes Kesen Tatbikat


300 polisin katılımı ile İstanbul’da Özel Harekat Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tatbikat yaptılar.  Tatbikatta gerçek mermiler kullanıldı. 


Operasyona tüm hatlarıyla katılmak isteyen özel harekat ekiplerine, özel harekat köpeği olarak yetiştirilen ‘hektör’,  polis helikopterleri, Ejder ve Kirpi tipi araçlar, zodyak botlar eşlik etti. Eğitim tatbikatına çok sayıda Emniyet müdür yardımcısı katılım sağladı. Bunların yanı sıra Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Haydar Karsavuranoğlu, Eğitim Şube Müdürlüğü’nden sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Güntekin, Özel Harekat Şube Müdürü Kadri Gençkaya’da katılım sağladı.


Özel Harekat ekiplerinin eğitim tatbikatı yerleri ise Atatürk Havalimanı’nda yer alan uçak, Yenikapı’da bulunan bir gemi ve bir metro olarak yapıldı. Yapılan eğitim tatbikatı esnasında polis kameraları kayıttaydı. 

İlgili Makaleler

2018 yılında toplam BİN 431 operasyon yapan İstanbul Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri Polis teşkilatımızda önemli bir yere sahip. Özellikle çatışma tehlikesi olan operasyonlarda çok önemli rol oynayan ve önemli bir gücü olan Özel Harekat polislerinin yıl boyunca eğitimleri devamlı olarak yapılmakta.

İşte son yapılan tatbikattan nefes kesen görüntüler..






pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu