HaberlerListeler

Oppo Resmi Olarak Türkiye’ye Giriş Yaptı

Bünyesinde Oppo, Vivo, OnePlus ve Realme gibi markaları bulunduran BBK Electronics, Oppo markasının Türkiye’de resmi olarak satılması için girişimlere başlamıştı. Son alınan bilgilere göre İstanbul ofisini aktif eden firma, Türkiye Genel Müdürü koltuğuna Weijan Zhou ismini oturttu.

Çin’de 2004 yılında faaliyete geçen Oppo, 2018 yılı raporlarında 3. çeyrek satışları itibariyle en çok satılan telefonlar sıralamasında 5. sırada bulunuyor. Oppo, sadece üç aylık dönemde akıllı telefon pazarının %8.4’üne hakim oldu. Yaklaşık 30 milyontelefon satmayı başardı.

Daha önceden Lenovo Türkiye’de benzer görev yapan Weijan Zhou, şimdi Oppo Türkiye’de karşımıza çıkıyor. Oppo’nun gelişinin ardından BBK Electronics’in bünyesinde bulunan diğer markalar Vivo, OnePlus ve Realme markaları da zamanla Türkiye’ye resmi olarak gelebilir. Özellikle ülkemizde resmi olarak satılmasa bile en çok satılan telefonlardan birisinin OnePlus olduğunu söylemem gerek.

Bu yıl çıkarttığı Oppo Find X modeliyle taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmıştı. İlk tam ekranlı ve kızaklı akıllı telefon modeli olan telefonun ön kamerası ve ahizesi kızak kısmında gizli olarak duruyor.  Bu modelin yannın su damlası çentiği tasarımına sahip diğer modelleride bakılmaya değer diğer telefon modelleri. 

Oppo ülkemize giriş yaptı fakat resmi telefon satışlarının ne zaman yapılacağıyla ilgili bir bilgi yayınlamadılar. Nerelerde ne zaman mağaza açılacağı ile ilgili sorular şimdilik cevapsız kaldı. 

Editör notu:

Unutmadan Oppo marka telefonlar daha önce Türkiye’ye giriş yapan Xiaomi marka telefonlardan daha pahalı olduğu için, resmi satış rakamlarının bizi tatmin edeceğini hiç sanmıyorum. Zira grey market olarak adlandırılan yerlerde satılan Xiaomi marka telefonlar ile resmi satış mağazalarında ki akıllı telefonlar arasından vergilendirmeden dolayı fiyat uçurumları yer alıyor.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu