En Popüler Online Arkadaş Edinme Uygulamaları

En popüler 6 online arkadaş edinme uygulamaları sosyalleşmeyi seven kişiler için hem ücretsiz hem de eğlenceli. Detaylar içeriğimizde.

En Popüler Online Arkadaş Edinme Uygulamaları

En popüler 6 online arkadaş edinme uygulamaları sosyalleşmeyi seven kişiler için hem ücretsiz hem de eğlenceli. Günümüzde mobil kullanımının artmasıyla beraber artık birçok kişi sosyal medya platformlarından arkadaşlarını bulunuyor. Online arkadaşlık siteleri de gelişen teknolojisiyle birlikte mobil kullanımı artış göstermiştir. Daha uygun hale getirilerek online yazılımlarla beraber akıllı telefonlara kolay şekilde indirilebilen halini almıştır.

Online arkadaşlık siteleri, çevrimiçi yazılımlarla beraber akıllı telefonlara kolaylıkla indirilebilen halini almıştır. İnsanlarında sosyal medyaya olan ihtiyacının artışıyla insanlar arasında etkileşimleri de artış gösterdi. Bu nedenle çeşitli sosyal medya uygulamaları başta olmak üzere internetten arkadaş bulma siteleri de öne çıkıyor. Bu noktada en popüler 5 arkadaş edinme uygulamaları ve özelliklerini sizler için hazırladık…

1. Tinder

Tinder, civarındaki insanlarla tanışma ve görüşme için en etkili uygulamalardan biri. Uygulama tamamen ücretsiz ve bir mesafe, yaş aralığını belirledikten sonra beğendiğiniz kişilerle konuşabiliyorsunuz. Uygulamanın en önemli yanı ise karşınızdaki kişinin de sizi beğendiğine dair sinyal yollaması. Böylece belirlediğiniz kilometre çapındaki arkadaşlarınızı belirleyebilirsiniz. Daha sonrasında uygulamayı kullanma aşamasına geçtiğinizde hızlı bir şekilde insanlarla tanışabilir, sohbet edebilirsiniz.

Developer: Tinder
Price: Free

2. Happn

Seyahat etmeyi sevenler için uygun olan Happn uygulaması, yolculuk etmeyi sevenler ve bu süreçte arkadaş edinmek isteyenler için uygundur. Happn uygulamasının diğer uygulamalardan ayıran en önemli özelliği de yürürken veya araçla yolculuk sırasında karşılaşan insanların iletişim kurmasını daha da kolaylaşmasıdır. Yolculuklarınızda bakıştığınız kişilerle veya hoş vakit geçirdiğiniz kişileri Happn uygulamasıyla kolay şekilde bulabilirsiniz. Özellikle aceleniz varsa ve o an için durup merhaba deme şansınız yoksa bu konudaki yardımcınız Happn olmaktadır.

Developer: happn
Price: Free
The app was not found in the store. :-(

3. Second Love

Arkadaş edinme uygulamaları arasında yer alan Second Love, limitleri en uca taşıyan bir platformdur. Second Love, diğer uygulamalar kadar masum değildir ve uygulamadaki hedef kitle arkadaş edinmek değil genellikle flört bulmaktır. Second Love, adından da anlaşılacağı üzere ikinci aşk anlamına gelir. Etik ve ahlaki açıdan yankı uyandıran uygulama, Hollanda gibi ülkelerde sıkça kullanılıyor. Bu nedenle Yabancı arkadaş edinme uygulamaları ücretsiz platformlar arasında oldukça popüler.

Developer: Tinder
Price: Free

4. Hinge

Tamamen ücretsiz arkadaşlık siteleri arasında öne çıkan Hinge, kişilerin ilgi alanlarını, sorulan sorulara cevap verme şekilleri ve fotoğraflarını öne çıkaran bir uygulamadır. Bu şekilde bireylerin ilgisi daha kolay çekilebilmektedir. Hinge, kullanıcıların profillerini tamamen samimi bir şekilde oraya koymasını ister. Genel bilgiler, fotoğrafları ve sorulan sorulara da yanıt verme şekliyle öne çıkan uygulamada, beraber karşılıklı mesajlaşmaya başlama formülünü kullanmaz. Bunun yerine kullanıcıların birbirlerinin profilleri ile etkileşim halinde olması bekleniyor.

5. Bumble

En fazla kullanılan arkadaş edinme uygulamaları arasında yer alan Bumble, Tinder’in bir farklı versiyonudur. Bumble platformunda tamamen kadınlar seçer ve ilk kadınlar konuşma başlatır. Eğer erkek kısmı ilk 24 saat içerisinde cevaplamazsa taliplerini kaybetmektedir. Bu nedenle erteleyen biriyseniz Bumble uygulaması size göredir diyemeyiz. Bumble uygulaması Tinder gibi bulunmuş olduğunuz alana göre çalışır. Bu noktada uzaktaki biriyle bağlantı kuramazsınız. Bumble uygulamasının diğer farkı ise tamamen arkadaş amacı için ‘’BFF’’ özelliğine sahip olmasıdır.

6. Coffee Meets Bagel

Yabancı arkadaş edinme uygulamaları arasında kullanılan Coffee Meets Bagel, Tinder’e benzese de aslında tamamen farklı. Kişilerin insanlarla tanışması için ‘’Keşfet’’ kısmına tıklaması yetiyor. Ardından size tamamen uygun kriterde bulunan adaylarda teker teker karşınızda sıralanmaktadır. Fakat uygulamanın Tinder’den tamamen farklı olması, gün içerisinde çok fazla beğeniye izin vermemesidir. İlk kayıt aşamasında sizlere kahve çekirdeği verilir ve böylece potansiyel ilişkinizi aramanız sağlanır.

Exit mobile version