ListelerYaşam - insan

Olumsuz Düşünmekten Kurtulmanın Yolları

Hayata hep pozitif olarak bakan insanların bile kendilerini bazen olumsuz duygular içerisine koydukları olmuştur.  Bir insan için su içmek yemek, yemek nasıl doğal bir durum ise öfke, üzüntü, keder ve de hüzün hepsi normal bir parçasıdır. Ancak insanın kötü olan bu düşüncelerini de kontrolü altında tutması önemlidir. Yani pozitifliğinizi artırdığınız da kişisel becerilerinizin de daha fazla ön plana çıkacağını bilmelisiniz. Bu yazımızda Lafmacun ekibi olarak bizler bir insanın olumsuz düşünmekten nasıl kurtulması gerektiğine dair bir yol göstermeye çalıştık.

Olumsuzlukları Kafanızda Tespit edin

Olumsuzlukları Kafanızda Tespit edin

Öncelikle kafanızın içerisinde sizi bu denli olumsuzluğa düşüren endişeniz nedir bunu tespit etmeye çalışın. Çünkü bunu kafanızdan çıkarmanız gerekiyor. Bunun içinde düşüncelerinizi kağıda yazmanızı öneririm.

Beklemeyin ve Yapın!

Bazı insanlar hayatlarında bir takım şeyleri hareketlendirmek için enerjinin gelmesini bekler. Bu aslında kişinin teslimiyetçi ve de miskin olan bir yapıyı kabul etmesi anlamına gelir. Siz şair değilseniz ilham gelmesini beklememelisiniz.

İyilik yapın

İyilik yapmak insanın ruhunu besler. Bazen yola çıktığınız da yaşlı birine yardım etmek ya da pazardan dönen bir kadının çantasını taşımak.

Çevrenizdeki Dünyadan Zevk Alın

Aslında zaten sıkıntılarınız var ve bazı şeyleri çok kafanıza takıyorsunuz. Bunu yapmayı bırakmalı ve çevrenizde yaşananlardan keyif almaya bakmalısınız. Örneğin kendinize bir hobi keşfedebilirsiniz. Keyif aldığınız şeylere odaklanmalısınız.

Çevrenizdeki Dünyadan Zevk Alın

İlişkilerinizi Güçlendirin

Etrafınızdaki insanlarla bağınızı güçlendirin. Kendinize iyi arkadaşlar ve dostlar seçebilirsiniz. Seçtiğiniz bu insanlarla güzel zaman geçirmek sizin olumsuz düşüncelerden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Kendinize Bir Etkinlik Bulun

Kendinizi hareket geçirecek olan etkinliklere hayatınızda yer vermeniz gerekir. Bunu bazen bir kurs bazen bir dans bazen de çevrenizdeki insanlarla birlikte eğlence alanları. Kısacası santranç oynamak bile sizi olumsuz düşüncelerden uzaklaştıracaktır.

Ana Odaklanın

Unutmamalısınız ki ne yaparsanız yapın şu an içinde olduğunuz anda yaşıyorsunuz. Dün dün de kaldı yarında ne yaşanılacak bilmiyorsunuz bu nedenle dünle yarını düşünürken bugünü kaçırdığınızı görmelisiniz. Anı yaşayın ki mutlu olun yarında güzel bugün dünde kalsın.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu