Gezi Rehberi

Ölmeden Önce Kesinlikle Görmeniz Gereken 5 Eşsiz Yer

Lafmacun.net ekibi olarak ölmeden önce kesinlikle görmeniz gereken 5 eşsiz yeri listeliyoruz.

Maldivler

Maldivler

Güney Asya ‘da yer alan ve ada ülkeler arasında en çok bilinen Maldivler, dünyanın en temiz sularına sahiptir. Bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre, küresel ısınma sebebiyle Maldivler 100 yıl içerisinde sular altında kalabilir.

Olimpia, Yunanistan

Olimpia, Yunanistan

Antik Yunanistan dan kalan nadide eserlerden biri olan Olimpia, çıkan orman yangınları sebebiyle büyük ölçüde hasar görmüştür. Bütün hasara rağmen halen eşsizdir ve listemize girmeyi başarmıştır.

Krallar Vadisi, Mısır

Krallar Vadisi, Mısır

Krallar Vadisi, Mısır Firavunlar Vadisi olarak da bilinen bu eşsiz yer 18. ve 20.Mısır hanedanlıklarının mezarlarını barındırmaktadır. Vadide firavunların ve firavun ailelerinin mezarları bulunmaktadır.

Venedik, İtalya

Venedik, İtalya

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Venedik, adalar üzerine kurulmuştur. The New York Times’a göre insanlar tarafından yapılmış en güzel şehirdir. Bilim adamlarına göre Venedik, küresel ısınma sebebiyle yakın tarihte sular altında kalacaktır.

Everglades National Park, ABD

Everglades National Park, ABD

Dünyanın en güzel parklarından biri olan Everglades, plansızca yürütülen turizm sebebiyle büyük ölçüde hasar görmüştür. Buna rağmen hâlen eşsiz mekanlar arasındadır.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu