EDİTÖR BAŞVURU
ListelerSinema

Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken 10 Yabancı Dizi

Yabancı dizi izlemeyi sevenler için hazırladığımız bu listede yer alan diziler son yıllarda akıllarda yer etmiş en iyi yabancı dizi serileridir. Kesin izlemelisiniz.

Makaleye başlamadan önce belirtmek istediğim birkaç önemli konu var. Yabancı dizilerinin arasında o kadar çok güzel diziler var ki, izlediklerime baz alırsak listeye sadece bunları sığdırabilirdim. Listeyi daha uzun yapmak isterdim ancak konsept böyle…

Önemli olduğunu düşündüğüm ikinci konu ise sıralamadır. Belirlediğim bu sıralama rastgele oluşturulmuştur. Listeye girilen dizilerin sırası hiçbir şeyi göstermemektedir.

Game Of Thrones

Tüm dünyada en çok izlenen ve tavsiye edilen dizilerinden birini listeye eklemezsek olmazdı. Game Of Thrones fantastik konusu ile izleyicileri televizyon başına kitlemeyi başarmıştır. Ülkemizde telif hakkı nedeni ile izlemekte sorun olsa da bir şekilde izlenebiliyor. Dizinin son sezonu için çekimler hala devam ediyor.

Breaking Bad

Lise öğretmeni ve öğrencisini konu alan dizimizde, 2 başrol oyuncu bir araya geliyorlar. İlk başlarda birbirleri ile arasında sıkıntı olsa da ilerleyen bölümlerde her şey rayına oturmaya başlıyor. Ancak Walter White, kansere yakalandığını öğrendiğine işini bırakıp uyuşturucu üretmeye başlıyor. İzleyicileri tarafından çok beğenilen bir yapım olan Breaking Bad dizisini bitirdiğiniz zaman, diziye tekrar başlayacaksınız!

Prison Break

2 kardeşi konu alan dizimizde, kardeşlerden birisi hapishaneye düşer. Başrol oyuncusu olan Michael Scofield, hapishaneye düşen kardeşini kurtarmak için mükemmel bir plan yapar. Ancak planı uygulayabilmek için ilk önce kardeşinin yanına, hapishaneye girmesi gerekmektedir. Dizinin bitmesine rağmen izleyicileri tarafından çok beğenilen Prison Break dizisinin yeni sezonu çekilmeye başlandı.

Supernatural

Dizi bir şeytanın, iki kardeşin evlerine gelip annelerini öldürmesi ile başlıyor. Bu kardeşler büyüdükleri zaman Sam Winchester sınavına, ağabeyi Dean Winchester ise babasından kalan mesleği haline gelmiş avcılığı devam ettiriyor. Babasının av seyahatine çıkıp, geri dönmemesi ile Dean, Sam’i yanına alır ve babalarının peşine düşerler. Bu seyahat sırasında ise gördükleri yaratıkları öldürürler, insanlara ise yardım ederler. Supernatural dizisinin çok fazla sezonu olmasına rağmen, izleyici kalitesi muazzam derecede iyidir. Diziyi bitirip, birkaç kez bitirenler bile tanıyorum…

Vikings

Vikingleri konu alan dizide başrol oyuncusu olan Ragnar Lothbrok ilk başta bir köyü işgal eder. Sonra savaşarak topraklarını genişletmek ister. Dizide çok savaş olması, aksiyon severlerin adeta kalbine kadar inmiş durumda. Oradaki ortamı size yaşatacak kadar mükemmel olan Vikings dizisini izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Lost

Bir uçak kazası sonucu ıssız adaya düşen yolcuları anlatan bilim kurgu dizisidir. Adada hayatta kalmaya çalışan ekip, birbirinden farklı zorluklar ile karşılaşacaklar. İzlerken çok şaşıracağınız bu dizide sizi çok sürpriz bekliyor.

Black Mirror

Teknolojinin zararlarını konu alan bu minik dizimizde, her bölüm farklı bir olay, farklı kişiler ile tanışacaksınız. Birbirinden farklı oyuncuları sayesinde her bölüm ayrı bir zevk veren Black Mirror dizisini bitirmek istemeyeceksiniz. Ancak bu mümkün değil. Sürükleyen bir dizi olduğunu, izlemeye başladığınız zaman anlayacaksınız.

The Walking Dead

Kıyamet sonrasında geçen dizide dünyayı zombiler ele geçirmiş durumda. Hayatta kalmaya çalışan ekibimiz, birbirlerinden farklı mekanlara giderek, erzak toplayarak, ekibe insan arayarak, yeri geldiğinde ise ekipten birileri ölerek, yılmadan yollarına devam ediyorlar. Zombiler yetmiyormuş gibi dizimizde başka düşmanlar ile karşılaşıyorlar. Şuanda 7. sezonu yayımlanan The Walking Dead dizisi izleyen kitlesi tarafından çok olumlu tepkiler alıyor.

Sherlock

Dahi bir dedektif olan Sherlock Holmes, tüm dünya tarafından tanınan bir dedektif’tir. İmkansız olarak adlandırılan olayları bile rahatlıkça çözebilen Sherlock, izleyicileri ekrana kilitlemeyi başarmıştır. Her sezonu 3 bölüm olup, sezonları 3 veya 4 yılda bir çıkıyor.

Daredevil

Marvel yapımı olan Daredevil gündüzleri avukat, geceleri ise maske takan ve şehrini savunan bir süper kahraman. İnsanlara yardım ederek onları hayatta tutmaya çalışıyor. Ancak bunu yapabilmesi için arkadaşlarından, sevdiği kadından vazgeçmesi gerekiyor. İkisini birden yürütebilecek mi? İzleyip öğreneceğiz…

Bir diğer içeriğimiz olan İzlenmesi Gereken En İyi Vampir Dizileri içeriği de ilginizi çekebilir.

Originally posted 2021-11-19 09:56:02.

İlginiz Çekebilir

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: [email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu