EDİTÖR BAŞVURU
İlginç BilgilerListeler

Okullarda Bile Öğretilmeyen 17 İlginç Bilgi

Bazı bilgiler vardır ki bilinir ancak her zaman dilde olmaz ve okullarda dahi bilgisi verilmemektedir. Bu bilgiler insanlar için çok ilginç gelecektir ve tarihe şahitlik eden bu şekilde 17 bilgi verilmektedir.

Bazı bilgiler vardır ki bilinir ancak her zaman dilde olmaz ve okullarda dahi bilgisi verilmemektedir. Bu bilgiler insanlar için çok ilginç gelecektir ve tarihe şahitlik eden bu şekilde 17  ilginç bilgi verilmektedir.

Albert Einstein’e resmi başkanlık teklifi

Albert Einstein'e resmi başkanlık teklifi

17 Kasım 1952 yılı İsrail başbakanı Albert Einstein’e resmi bir şekilde başkanlık etmesi için teklifte bulunmuştur ancak Einstein, insanlarla iyi ilişkiler kuramadığını söyleyerek uygun bir dille reddetmiştir.

Kral Tutankhamun’un anne ve babası

Kral Tutankhamun'un anne ve babası

Kral Tutankhamun’un anne ve babası kardeş olmaktadır. Bulunduğunda yapılan DNA araştırmaları sonucunda bu ensest ilişkiden dolayı yaşadığı sıtma ve kemik hastalığının sebep olduğu anlaşılmıştır.

Amerika’da 1930 yıllarında yaşanan Büyük Buhran

Amerika'da 1930 yıllarında yaşanan Büyük Buhran

Amerika’da 1930 yıllarında yaşanan Büyük Buhran nedeni ile insanlar için kıyafet seçeneği yoktu bu nedenle un çuvallarından kıyafet yapmaktaydılar. Bunu fark eden üreticilerde çocuklar içinde güzel olması için pamuklu un çuvalları yapmaya ve onları desenli olarak hazırlamaya başladılar.

Arjantina’da fosili bulunan bir kuş olan Argentavis magnificens

Arjantina'da fosili bulunan bir kuş olan Argentavis magnificens

1979 yılında Arjantina’da fosili bulunan bir kuş olan Argentavis magnificens, bilim insanlarının araştırmalarına göre 6 milyon yıl önce Dünyamızda yaşadığı düşünülen 6 – 8 metre kanat genişliği ve 2 metre boyunca olan devasa bir kuştur.

SS Ourang Medan adındaki Hollanda gemisi

SS Ourang Medan adındaki Hollanda gemisi

SS Ourang Medan adındaki Hollanda gemisi iki Amerikan gemisine ilginç bir sinyal gönderdi. Mesajda ise kaptan dahil herkesin öldüğünden bahseden ve sadece tek kişi kaldığını ve kendisinin de öleceğini açıklayan görevli, gidildiğinde tüm görevlilerin yara bile almadan donmuş bir şekilde ölü bulunmaları çok garip karşılandı çünkü köpek dahil herkes donmuştu.

Parmak izi kullanılmaya ne zaman başlandı?

Parmak izi kullanılmaya ne zaman başlandı?

Aynı ceza evinde, aynı isimle ve birbirlerine akraba bağları olmamasına rağmen çok benzeyen bu iki kişi nedeniyle parmak izi kullanılmaya o zamanda kullanılmaya başlanmıştır.

Geçmişte uyandırma servisleri

Geçmişte uyandırma servisleri

Şuan da kullanılan telefon alarmları gibi önceden de bazı kadınlar bir çubuk yardımı ile kapılarının önünde isteyen insanları uyandırmak için çalarlar ya da işçiler için pencerelere kuru bezelye atarak uyandırmaktaydılar.

Eski Çinli kadınlar ve ayakkabıları

Eski Çinli kadınlar ve ayakkabıları

Eski Çinli kadınlar normalden küçük ayakkabılar giyerler ve sıkıca bağlarlardı. Bu şekilde daha güzel ve kadınsı oldukları düşüncesi içinde olmaktaydılar. Sonuçta ayakları o ayakkabılara benzer ve deforme olurdu.

Denizde büyük kristal piramitler

Denizde büyük kristal piramitler

Teknoloji gelişimi ile deniz radarında bilim insanlarının karşısına deniz altının 2 km altında devasa büyüklükte hatta Mısır’daki Gize piramitlerinden de daha büyük kristal piramitler karşılarına çıkmıştır.

Joseph Stalin ve fotoğrafları sildirmesi

Joseph Stalin ve fotografları sildirmesi

Joseph Stalin, sürekli ölen ya da kayıp olan kişiler tarafından sürekli bilgilendirildiği bu nedenle beraber bulundukları fotoğraflardan silinmesi istenmiştir. Bu şekilde kullanılan fotoshopun ilk o zamanlarda kullanıldığı ile karşılaşılmaktadır.

Bu zamana kadar el değmeyen en eski beden

Bu zamana kadar el değmeyen en eski beden

Aziz olanların öldüklerinde cesetlerinin çürümediğine dair bir düşünce var olmaktadır. Bu zamana kadar el değmeyen en eski beden de MS 177 yılında işkence nedeni ile ölen aziz Saint Cecilia’dır. 1700 yıl önce nasıl görünüyorsa bedeni hala aynı şekilde görünmektedir.

İngiltere’nin Staffordshire bölgesinde yer alan heykel

İngiltere'nin Staffordshire bölgesinde yer alan heykel

İngiltere’nin Staffordshire bölgesinde yer alan heykel altında hangi dilde olduğu bilinmeyen bir yazı bulunmaktadır. Bazı kişiler tarafından bu yazının kutsal kasenin yerini tanımlayan tapınak şövalyeler tarafından yazıldığı düşüncesi olmaktadır.

Amerika’daki iş savaş zamanında General Joseph Hooker

Amerika'daki iş savaş zamanında General Joseph Hooker

Amerika’daki iş savaş zamanında General Joseph Hooker, askerlerin memnun ve iyi bir ruh halinde olmaları için savaşa kadınları da götürmekteydi ve bu nedenle İngilizcedeki hooker sözcüğü generalin soyadından gelmektedir.

Guanajuato Mumyaları

Guanajuato Mumyaları

Guanajuato Mumyaları dünyadaki en korkunç mumyalar olarak düşünülmektedir. Bunun nedeni de ilginç yüz ifadelerinden işkence görerek ya da yakılarak öldürüldükleri düşünülmektedir.

1890 ve 1910 yıllarda eroin ilaç olarak kullanılmıştır

1890 ve 1910 yıllarda eroin ilaç olarak kullanılmıştır

1890 ve 1910 yılları arasında Bayern tarafından üretilen eroin, hastalarda morfin ve çocuklarda öksürük şurubu olarak kullanılmıştır.

Rus Rasputin bir çok suikasta uğramıştır

Rus Rasputin bir çok suikasta uğramıştır

Yaklaşık 2 metre boyunda bir dev olan Rus Rasputin bir çok suikasta uğramıştır hatta bir gece hem hapse atılmış hem vurulmuş hem de bıçaklanmıştır. Bunu yapanlar daha sonra önce siyanürlü kurabiye ile zehirlerler. Kurabiyeleri afiyetle yiyen Rasputin’e bir şey olmayınca daha sonra silahla ateşler ederler. Silahla başından ve boynundan yaralanan Rasputin yine ölmemiştir ve bu halde evden kaçar.

Evin bahçesinin çitlerinden atlarken bir kaç kere daha vurulur ve Neva Nehrine atlar. Ona suikast düzenleyenler tarafından ölümsüz olduğu düşünüldü ancak 2 gün sonra cesedi bulundu. Yapılan incelemede herkes bir kez daha şaşırır. Rasputin çok su yuttuğu için boğularak ölmüştür.

Güney Afrika babunu

Güney Afrika babunu

Güney Afrika babunu bir maymun Albert Marr tarafından 1. Dünya savaşından önce bulunmuştur. Marr askere gittiğinde Jackie adını verdiği maymunda gitti ve düşman yaklaşınca uyardı ve birlikte savaştı. Sonunda hatta madalya bile almıştır.

İlginiz Çekebilir

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu