Kimdir?

Oktay Kaynarca Kimdir? Biyografisi

Ekranların eskimeyen, hatta izlenme ve sevilme oranını her geçen gün arttıran yüzlerinden birisi de Oktay Kaynarca‘dır. Birbirinden başarılı yüzlerce filmde ve dizide oynayan başarılı oyuncuyu yakından tanımak isteyenler için Oktay Kaynarca kimdir? biyografisi hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Oktay Kaynarca’nın Biyografisi

1965 Malatya doğumlu olan ünlü oyuncu aslen anne tarafından Elazığ, baba tarafındansa Malatyalıdır. Kaynarca, anne ve babası Almaya’da gurbetçi ailelerden birisi olduğu için uzun yıllar yani çocukluğu bitene kadar anneannesinin yanında büyümüştür. Oyunculuk konusunda başarıları dillerden düşmeyen Oktay Kaynarca’nın eğitim hayatı pek parlak olmamıştır. Daha orta okulda sınıfta kalmalarla karşılaşan Kaynarca, liseyi dahi 6 senede bitirebilmiştir. Eğitim hayatında başarıyı bir türlü yakalayamayan ünlü oyuncu lisenin ardından bir süre çalıştıktan sonra konservatuvar sınavlarına girip başarılı bir oyuncu olmuştur.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı dereceyle bitiren Oktay Kaynarc’nın oyunculuk anlamında ilk deneyimi tiyatroyla olmuştur. Tiyatro oyunculuğuna başladığı ilk oyun ‘Duvarların Ötesinde’ olup, daha sonra program sunuculuğu ve dizi oyunculuğu yapan Kaynarca tiyatro hayatına da fırsat buldukça devam etmiş ve etmektedir.

Tiyatro ve sunuculuk kariyerinin ardından üniversite eğitimi de biten başarılı oyuncu, ilk filmi olan ‘Suyun Öte Yanı’ ile sinema oyunculuğuna başlamıştır. Kendini sinema alanında da başarılı şekilde kanıtladığı için bundan sonra oynadığı filmlerin ardı arkası kesilmemiştir. Televizyonda tanınmasını sağlayan ve başarısını bir kez daha kanıtladığı yapımlar ‘Adanalı’ ve ‘Kurtlar Vadisi’ şeklindedir. Ünlü oyuncu şimdi ise televizyonlarda reyting rekorları kırmaya devam eden ‘Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ dizisinde oyunculuğunu muhteşem şekilde sergilemektedir.

Oktay Kaynarca’nın Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Oktay Kaynarca’nın Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Gençler (1989), Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni (1990), Suyun Öte Yanı (1991), Yengeç Sepeti (1994), Bir Kadının Anatomisi (1995), Köstebek (1995), Yarın Geç Olmayacak (2000);

2001 yılında- Yeditepe İstanbul, Deli Yürek Bumerang Cehennemi (Cemal karakteri), Tek Celse

2002 yılında- Bayanlar Baylar, Lahmacun ve Pizza

2003 yılında- Esir Şehrin İnsanları, Kurtlar Vadisi (2004 yılında de devam etti) (Süleyman Çakır karakteri)

2004 yılında- Aşkımızda Ölüm Var, Avrupa Yakası, Kalbin Zamanı, Adı Aşk Olsun

2006 yılında- İlk Aşkım

2007 yılında- Geniş Zamanlar, Beynelmilel, Sıfır Dediğimde, Kuzey Rüzgarı (2008’de de devam etti, Alia karakteri)

2008 yılında- Hoşçakal Güzin, Kardelen, Adanalı (2010’a kadar devam etti, Adanalı Yavuz Dikkaya karakteri)

2010 yılında- Seyyal 3, Yahşi Cazibe (konuk oyuncu olarak komiser karakteri)

2011 yılında- Nuri (Nuri karakteri), Sakarya Fırat, Çanakkale Ruhu

2012 yılında- Nalet Oyun, Ustura Kemal (Kemal karakteri)

2015 yılında- Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Hızır Çakırbeyli karakteri)

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu