HaberlerPolitika

ODTÜ Mezuniyet Töreninin Vazgeçilmezi Pankartlar Yine Çok Güzel Olmuş :)


Her yıl, ODTÜ öğrencilerinin ülke gündemine yönelik eleştirilerini pankartlara yansıttıkları ODTÜ Mezuniyet Töreni bu yıl gözaltı, pankartlara el konulma ve yönetim baskısıyla gündemde.

Sabah saatlerinde ODTÜ’lü öğrencilerin evine baskın yapan polis ‘Mezuniyet törenini karıştıracaklar’ ve ‘MLKP üyeliği’ iddiasıyla 4 ODTÜ öğrencisini gözaltına aldı. Mezuniyet töreni öncesinde de üniversite güvenliği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun resminin ve ‘Her şey çok güzel oldu’ yazısının olduğu pankarta el koydu.

Ancak başta rektörlüğün ve siyasi iktidarın tüm engelleme ve baskılarına rağmen ODTÜ öğrencileri hazırladıkları pankartlarla, siyasi iktidarı ve uygulamalarını eleştirmeye devam etti.

İlgili Makaleler

Baskılardan yılmayan öğrenciler ise konuşma yapmak isteyen Rektör Verşan Kök’ü ıslıklar ve “‘Verşan Kök ODTÜ’ye rektör olamaz'” sloganlarıyla protesto etti. Rektör konuşmasını yapamadan törenden ayrıldı.

Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencilerinin açtığı ve üzerinde ilk alternatif akımı bulan ve Nusr-Et’in tuz dökme figürüyle Nikola Tesla’nın fotoğrafınınbirleştirildiği ‘Ooo devrem nasılsın?’ pankartı, ‘sakıncalı’ olduğu gerekçesiyle okul güvenliği tarafından öğrencilerden alındı.

İlginiz Çekebilir
pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu