HaberlerTürkiye

Öcalan’ın Görüş Yasağı Kaldırıldı!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Avrupa İşkencenin Önlenmesi Komitesini kabulünün hemen peşinden basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Abdulhamit Gül, Terör örgütü elebaşı Abdullah  Öcalan’ın avukatlarıyla müzakeresi ile alakalı soruya cevaben “Görüşme yasağına ilişkin kararlar kaldırıldı ve görüşme imkanı getirildi” diye konuştu.

Terör örgütü elebaşı Öcalan’ın Kenya’da bulunup tutuklanarak Türkiye’ye getirilmesinin üstünden 20 yıl geçti. Öcalan 15 Şubat 1999’da yakalanmıştı.

İlgili Makaleler

​İmralı F Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan Öcalan, geçen sekiz senenin hemen peşinden 2 Mayıs Perşembe günü avukatlarıyla görüşü sağlanmıştı. 

Abdullah Öcalan avukatları aracılığıyla yaptığı izahta açlık grevlerinin bitirilmesi, şiddet yerine yumuşak güç sarf etmenin ve Suriye’de Türkiye’nin hassasiyetlerine hassas olunması iletileri vermişti.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu