HaberlerListelerOtomobilOtomotiv

O Bir Efsane; Mitsubishi Lancer Evolution

1. Spor Kompakt Otomobil

Spor Kompakt Otomobil

 Lancer spor kompakt bir otomobil olmasına rağmen içinde 5 kişi varken 0-100 km/h değeri  4.5  saniyedir. Fabrika çıkışı stok dediğimiz versiyonları dönemi içerisinde rakip tanımıyordu.  Mitsubishi Lancer modellerinde seri sayılarını belirtmek için romen rakamları kullanmıştır. Tüm versiyonları iki litrelik turboşarjlı ve dört çeker olarak tasarlanmıştır. 

2. Mitsubishi Lancer Evolution VI TME

Mitsubishi Lancer Evolution VI TME

Dünyada sayabileceğiniz birden fazla rallici vardır ama bunlardan en tanınmışlarından olan Tommi Makinen. Makinen, başarı serilerini bu görmüş olduğunuz Lancer Evo serileriyle yapmıştır. Üst üste 4 şampiyonluk kazanan ünlü ralli yarışçısı bu otomobilin bu seviyelere gelmesine yardımcı olmuş. 6. nesli sadece dünya 2000 tane üretilmiş ve üretildiği renkler TME yarışırken aracın üzerinde bulundurduğu stickerların renklerinden alıyor. (Mavi, Beyaz,Kırmızı,Gri ve Siyah)

3. Centilmen Japponlar

Centilmen Japponlar

Japon otomotiv devleri kendi iç piyasalarına araç üretirken 280 beygir gücünü geçmezler aralarında bir anlaşma varmışcasına kendilerine sınır belirlemişler. Tüm Japon otomobil markaları en performanslı araçlarını 280 hp olarak sınırlandırmışlar. Mitsubishi 4. nesline geldiğinde 280 hp gücüne ulaşmış.

4. Avrupa Pazarına Adım

Avrupa Pazarına Adım

Üretici Mitsubishi Avrupa pazarına ilk adımlarını attığın da kendi pazarlarında ürettiği 280hp güç çizgisindeki araçları değil daha güçlü modellerini satışa sundu. Ülkemizde iki litrelik dışında 1.3, 1.5, 1.6, 1.8 motor versiyonları sunuluyor.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu