HaberlerListeler

Nvidia, İsrailli yonga tasarım firmasını satın aldı

Ekran kartı piyasasında zirvedeki yerini sağlam tutan Nvidia, büyümek adına yeni pazarlar açmak için önemli bir alım hamlesi yaptı. Nvidia şirket tarihindeki en büyük satın alma işlemi yaparak İsrail firması Mellanox‘u satın aldı.


İsrailli performans yoga tasarımı ve üretimi yapan Mellanox firması bir süredir Intel ile Nvidia’nın bir birleriyle yarış içine girmelerine sebep oldu. Satın alma için yapılan bu yarışta Intel firmaya 6 milyar dolar teklif ederken, Nvidia ise 6.9 milyar dolarlık teklifiyle Mellanox firmasının aklını çelmeyi başardı.

1999 yılında kurulan şirket, sunucular arasında bağlantı kurmaya yarayan InfınıBand ağları ve yüksek hızlı ethernet kartlarında kullanılması için yongalar geliştiriyor. Üretilen bu yongalar ev kullanıcılarına değil daha çok sunucularda, bulut alt yapısı kullanılan kurumlarda ve süper bilgisayarlarda kullanılıyor.

Nvidia yaptığu bu satın almanın ardından sunucu piyasasında da rakipleriyle mücadele edebilecek. Firma bu yatırımıyla süper bilgisayarlar ve sunucu tarafında Nvidia hızlandırıcılarının performansının daha fazla artması sayesinde sürücüz araçlarda kullanılan işlemcilerin çalışma koordinasyonunun artırılması veya özellikle oyuncu bilgisayarlarında kullanıllan çoklu grafik kartları arasındaki bağlantının daha hızlı sağlanmasını sağlayabilecek. 

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu