Faydalı BilgilerListeler

Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

İnsanlar son zamanlarda artan teknoloji nedeniyle gereksiz numaralarca sürekli aranmaktadır. Bu numaraların bazıları insanları sırf taciz ve dolandırmak için aramaktadır. Dolayısıyla insanlarda bu numaraları engellemek istemektedir. Bazen de dolandırıcı ve taciz numaralarının dışında insanlar küstüğü ve konuşmak istemedikleri insanların numaralarını engellemek istiyorlar. Bizde bu yazımızda numara engellemek isteyen kişilerin neler yapması gerektiğini sizler için derledik. Yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz. Öncelikle günümüzde telefonların çoğu iki işletim sistemini kullanmaktadır. Bunlardan birisi Android cihazlar bir diğeri ise iOs cihazlardır. Bizde bu sebeple bu iki popüler işletim sisteminin ara yüzlerini baz alarak sizlere numaraların nasıl engellenebileceğini anlatacağız. Ayrıca sayısı az da olsa en çok kullanılan üçüncü işletim sistemi olduğu için Windows Phone cihazlarda da nasıl numara engelleme işlemi yapılacağını anlatacağız.

Android Cihazlarda Numara Nasıl Engellenir?

Android Cihazlarda Numara Nasıl Engellenir?

Android cihazlar günümüzde en çok kullanılan cihazlardandır. Haliyle okuyucularımızın birçoğu da bu cihaz için numara nasıl engellenir diye merak etmektedir. Bunun için Android cihazınızı açın. Arama geçmişi/Son Aramalar kısmından engellemek istediğiniz numarayı seçin ve Çağrı Ayrıntıları kısmına tıklayın. Önünüze gelecek olan sayfadan Numarayı Engelle bölümüne tıklayın. Bu işlemleri yaptıktan sonra Android cihazınızda artık istemediğiniz o numara sizin telefonunuza ulaşamayacaktır. Ancak engellemek istediğiniz birisi sizi daha önce aramamış olan biriyse veya arama geçmişini sildiyseniz yapmanız gereken işlem yine çok basittir. Android cihazınızdan Kişiler/Telefon kısmına girin. Sağ üst kısımdaki Ayarlar butonuna tıklayın. Açılan sayfadan Çağrı Engelleme kısmına girerek istediğiniz numarayı engelleyebilirsiniz. 

iOs (Apple Iphone) Cihazlarda Numara Engelleme

iOs (Apple Iphone) Cihazlarda Numara Engelleme

Android cihazları kullananlar kadar Apple Iphone cihazları kullananların sayısı da bir hayli fazladır. iOs işletim sistemiyle çalışan Apple Iphone marka cihazlarda nasıl numara engelleyeceğinizi merak ediyorsanız bu kısmı dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı açın ve Son Aramalar kısmına girin. Engellemek istediğiniz numaranın sağ kısmındaki bilgi işareti olan (i) şekline tıklayın. Açılan sayfada en altta bulunan Bu Numarayı Engelle butonuna tıklayın ve böylece numarayı engellemiş olursunuz. Eğer sizi aramamış veya arama kaydını sildiğiniz birini engellemek istiyorsanız Ayarlar kısmına girmelisiniz. Oradan Telefon bölümünü seçin. Engellenenler butonuna tıklayıp Yeni Ekle dedikten sonra istediğiniz numarayı engelleyebilirsiniz. 

Windows Phone’da Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Windows Phone’da Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Windows Phone cihazlarında oldukça fazla kullanıcı vardır. Bu yüzden son olarak bizde Windows Phone işletim sistemine sahip cihazlarda nasıl numara engellenir onu anlatmak istedik. Eğer sizde Windows Phone bir cihaza sahipseniz bu kısmı dikkatlice okuyunuz. Öncelikle Ayarlara girin. Arama+SMS+Filtreleme kısmına tıklayın. Buradan Engelli Numaralar kısmından istediğiniz numarayı seçebilir ve engelleme yapabilirsiniz. Böylece eklediğiniz numara size bir daha asla ulaşamayacaktır.

Bu yazımızda popüler telefonlarda nasıl numara engelleyeceğinizi anlattık. Engellediğiniz numaraların engelini kaldırmak içinde aynı işlemleri yapmanız ve engeli kaldır demeniz gerekmektedir.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu