Faydalı Bilgiler

Not nasıl alınır? Not ile ders çalışma?

Öğrencilerin en büyük zorluklarından birisi kesinlikle ders notlarını almak ve daha sonra onlarla ders çalışmak. Peki nasıl not almalıyız? Detaylar yazımızda.

Notları İncelemek:

Özellikle üniversite öğrencilerinin çok fazla yaptığı ve öğretmenin her dediğini not alma şekli sınav zamanı işe yarayabilir ancak uzun vadede sizlere çok fazla bir getirisi olmaz. Bu tarz stratejiye sahip olan öğrenciler sınav öncesi daha erken vakitlerde notları detaylı bir şekilde gözden geçirerek yeniden özet çıkarmalıdırlar, bu sayede aşırı bilgi yerine önemli noktaların altı çizilerek daha detaylı ve verimli bir çalışma yapılabilir.

note almak

Notları Kısa Kısa Yeniden Ele Almak:

Tutulan notların daha iyi değerlendirilmesi için ve en aza indirgenerek çalışmanın kolay hale getirilebilmesi için en baştan yazarak çalışmak farklı bir strateji olarak karşımıza çıkıyor. Yeniden yazmak zahmetli olabilir ancak notları azaltarak hevesi arttırmak açısından etkili yöntemler arasında yer alıyor. Yazarak çalışmak her zaman daha faydalıdır ve birçok öğrenci kopya hazırlarken bile yazdıklarının çoğunuz ezberlemiş olarak sınava gider.

deftere not almak

Eşdeğer Soruları Cevaplamak:

Tutulan notları okuduktan sonra ezberlememek için ve daha kaliteli bir çalışma gerçekleştirmek için notlar ile ilgili sorular hazırlayarak bunları cevaplamak öğrenci için çok daha verimli bir çalışma sunacaktır. Benzer sorular ve cevapları tarafınızdan hazırlanacağı için daha etkili olması muhtemeldir. Yazılan sorularda notlardan yardım almamaya özen gösterin ve bu anlamda yapamadığınız soruları en sona bırakarak üzerinde daha fazla düşünmeye gayret edin. Soru hazırlayarak notları ele almak da farklı hususlardan bir tanesidir.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu