ListelerYaşam - insan

Neden Göbek Yağlarımdan Kurtulamıyorum

Eğer ki göbek bölgenizdeki yağlarınızı spor ve diyetle eritemiyorsanız o zaman mutlaka bunun temelinde başka bir durum olabilir.

Göbek ve bel bölgesindeki yağlar yalnız estetik açısından değil aynı zamanda sağlık açısından da oldukça önemlidir. Özellikle de göbeğinizdeki birikmiş olan yağlar diğer organlarınızın da etrafını sardığı için kalp hastalıkları ve de diyabet gibi ciddi sorunlara neden olabilecektir. Eğer ki göbek bölgenizdeki yağları spor ve diyetle eritemiyorsanız o zaman mutlaka bunun temelinde başka bir durum olabilir.

YANLIŞ SPOR YAPMAK

YANLIŞ SPOR YAPMAK

Bir insanın günlük olarak koşması onun kalp sağlığı için iyi gelebilir ancak bu bel bölgesinde biriken yağlar için çok fayda sağlamayacaktır. Göbek bölgesindeki yağların eritilmesi için ağırlık ve de kardiyovasküler antrenman tercih etmeniz gerekiyor. Ağır spor çalışmaları insan vücudundaki ağrı mekanizmasını devreye sokar bu sayede burada biriken yağları eritmek üzere vücut kendisini hazırlar. Kaslar insanda yağdan ziyade kalori eritmesini sağlar dolayısıyla bu antrenman esnasında çok fazla kalori yakarsınız anlamına gelir.  Bizde sizin için bir hafta içerisinde dört saat orta düzey bir egzersiz ve iki saatte yüksek düzeyde egzersiz yapmanızı öneriyoruz.

Ancak bu şu demek değildir. Ağlayana kadar mekik çekmeliyim. Göbeğinizdeki inatçı kilolarınızdan kurtulmak için ilk önce antrenman düzeyinizi biraz daha zorlaştırmalısınız.

İŞLENMİŞ GIDALARDAN UZAK DURUN

İşlenmiş gıdalar ve tatlandırılmış olan içecekler vücudunuzdaki inflamasyonu artıracaktır. Dolayısıyla işlenmiş olan bu gıdalar göbek bölgenizdeki yağların eritilmesinde hiçbir işe yaramayacaktır. Meyve sebze ve de tam tahıllı yiyecekleri tercih ettiğiniz de bunlar inflamasyonu önlediği için daha etkili olacaktır.

YAĞLI TÜKETİMDEN KAÇININ

İnsan vücudu her çeşit yağlara aynı şekilde tepki vermez. Doymamış olan yağları tükettiğiniz de kilo vermenizin daha kolay olduğunu söyleyebiliriz. Ancak herhangi bir yağlı yiyecek yediğinizde de aynı şekilde kilo alımınızı kuvvetlendirecektir.

STRES EN BÜYÜK DÜŞMAN

Stres hayatın en önemli olayıdır. Stres kalbinize zarar vereceği gibi kilo vermenizi de engelleyecektir. Stresli dönemde insanlar yağlı ve kalorili yiyecekleri tercih ederler stres vücudunuzdaki yağın hapsedilmesine neden olur.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu