Faydalı Bilgiler

Neden böcek ilaçlama yaptırmalıyız?

İnsanların yakalandığı hastalıkların %99 u insanlara böcekler tarafından geçmektedir. Peki bu riskten kurtulmak için ne yapmalıyız?

Böcekler, insanların ve hayvanların hayatını olumsuz şekilde etkileyen canlılardır. İnsanlar var olduğundan bu güne böcekler ile mücadele durumlarında farklı yöntemler kullanmaktadır. Böcekler insanların hem kendilerine hem de besin kaynaklarına oldukça fazla zarar verirler. İnsanların yakalandığı hastalıkların %99 u insanlara böcekler tarafından geçmektedir.

Bu hastalıklar bazen insanları ısırmaları ile bazen besinlerin üzerine bıraktıkları salyaları ile bazen de etrafa bıraktıkları dışkıları ile bulaşır. Bu gibi ciddi zararlara sebep olan haşereden kurtulmak insanlar için ihmal etmemeleri gereken bir davranıştır. İnsanlar için zararlı olan bu haşerelere karşı haşere ilaçlaması yapılmalıdır. İlaçlama işlemini, korsan firmalar tarafından yapılması sağlık açısından ciddi riskler oluşturur. Kalitesiz böcek ilaçları kullanarak, amatör elemanlarla uygulama yapan haşere ilaçlama servisleri, haşereleri yok etme konusunda başarılı olamadığı gibi, insan sağlığı açısından da büyük sakıncalara yol açmaktadır.

Böcek İlaçlama

Haşere ile mücadele, böceğin türüne ve bulunduğu ortama bağlı olarak değişir. Böcekler ile mücadelede şuna dikkat etmek gerekir: Öncelikle bulunduğumuz ortamda bulunan böcek türünü iyi bilmek gerekir. Çünkü her böcek türü için kullanılan ilaçlar ve ilaçlama dozajları farklıdır. Böcekler türüne bağlı olarak her mevsimde rahatlıkla bulunur. Ev ve iş yerlerinizde böcek grubunun hangi türü olursa olsun bu böceklerle mücadeleyi kendi başınıza yapmayın yanlış bilinçsiz yöntemler kullanılarak yapılan ilaçlama işlemleri, sağlık açısından ciddi sakıncalara yol açar. Çok sayıda kimyasal madde içeren böcek ilaçları, yanlış uygulandığı zehirlenmelere ve doğrudan ölümlere yol açabilmektedir. Bu nedenle haşereden kurtulmak için bireysel yöntemler yerine profesyonel böcek ilaçlama şirketleri tarafından yardım almak gereklidir.

Haşere İlaçlama

Yaşam alanlarının temizliğini tehdit eden ve ciddi rahatsızlıklara yol açan haşereleri yok etmek için hizmet veren haşere ilaçlama servisleri; açık ve kapalı tüm alanlar için uygulama yapmaktadır. Parazit olarak yaşayan; pire, tahta kurusu, bit, kene gibi zararlı haşerelerin yanı sıra; akrep, çiyan, kırkayak, yılan gibi zehirli haşerelere karşı da uygulama yapan haşere ilaçlama şirketleri, halk ve çevre sağlığını zararlı canlılardan korumayı amaçlamaktadır. Kan emerek beslenen haşereler birçok salgın hastalığın insanlara bulaşmasına yol açtığı gibi, zehirli haşereler de insan hayatını doğrudan tehdit eden reaksiyonlara sebep olmaktadır. Bu nedenle özellikle zehirli haşereler ve parazitlerin bulunduğu alanların acil olarak ilaçlanması gerekir. Haşere ile mücadele edecek kişiler hiç zaman kaybetmemelidir. Akrep, yılan, çıyan gibi zehirli haşerelerden kurtulmak için bizden destek alabilirsiniz.

pire ilaçlama

İstanbul’daki en iyi pire ilaçlama şirketi

Fare İlaçlama

Haşere ile mücadele kadar, kemirgen mücadelesi de son derece önemlidir. Kanalizasyonlarda ve çöplüklerde yaşayan kemirgenler, taşıdıkları mikroplarla birçok sağlık problemine yol açmaktadır. Kemirgenleri yok etmek için yapılan fare ilaçlama işlemlerinde sıvı ilaçlama, toz ya da katı ilaçlar ile fare tuzakları kullanılmaktadır. Fare ilaçlama firmaları, özellikle kapalı alanlarda fareler için sıvı ilaçlamanın yanı sıra takviye ilaçlar da kullanmaktadır. Akciğer solunumu yapan fareler için kokulu sıvı ilaçlama yöntemi en etkili mücadele şeklidir. Bunun yanı sıra farelerden kurtulmak için kokusuz ilaçlamalar etkili sonuç vermez.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu