Haberler

NATO’nun En Güçlü Askeri Birlikleri Açıklandı

Global Firepower isimli bağımsız internet sitesinin yapmış olduğu araştırmaya göre NATO birliğine bağlı olan ülkeler askeri bakımdan bir sıralanmaya koyuldu. Birçok farklı detaya göre sıralanan ülkeler arasında Türkiye de oldukça iddialı bir konumda yer alıyor. Dünya devleri ile yarışır halde olan ülkemiz askeri alanda göğsümüzü kabarttı.

NATO birliği şu sıralar bazı çalkantılı olaylar yaşadığı dönemde olsa da yine de Dünya’nın en güçlü askeri birliği olarak kabul görüyor. Ülkemiz de NATO’nun Orta Doğu’daki en güçlü müttefiklerinden birisi konumunda. Durum bu olunca ülkemize zaman zaman büyük sorumluluklar yükleniyor.

NATO’nun En Güçlü Ülkeleri Sıralaması

25- Letonya

24- Arnavutluk

23- Slovenya

22- Litvanya

21- Hırvatistan

20- Belçika

19- Portekiz

18- Slovakya

17- Macaristan

16- Danimarka

15- Bulgaristan

14- Romanya

13- Norveç

12- Hollanda

11- Çekya

10- Yunanistan

9- Polonya

8- İspanya

7- Kanada

6- İtalya

5- Almanya

4- Türkiye

3- İngiltere

2- Fransa

1- Amerika Birleşik Devletleri

Listelenen ülkeler arasında 4. olarak yer alan ülkemiz son zamanlarda askeri alanda yapmış olduğu ARGE çalışmaları ile bu sırayı sonuna kadar hak etmiş durumda. 

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu