Faydalı BilgilerListeler

Muzdaki Vitaminler Ve Faydaları

Muzdaki Vitaminler Nelerdir?

Muzdaki Vitaminler Nelerdir?

%5  A vitamini, %3 besin lifi, %1  E vitamini, %14 şeker, %0.1 riboflavin, %3 gram C vitamini, %0.6 folat, %0.8 niasin, %0.9 kalsiyum, %0.422 potasyum, %0.4 B6 vitamini, %0.3 demir, %0.26 fosfor, %0.9 magnezyum, %0.3 manganez, %0.2 çinko, %0.2 selenyum, %0.1 bakır

Günde bir muz tüketimi ortalama olarak 1-2 tanedir ve ilerde yakalanma ihtimali olan birçok ciddi hastalıktan bizi korur.

İlgili Makaleler

Kan Basıncını Dengeler:  Muz kan basıncının düzenlenmesinde önemli rol oynayan bir meyvedir bu şekilde dolaylı olarak kalp sağlığına da yardımcı olur. İçinde bulunan potasyum felç olmasını engeller.

Böbrekler İçin Faydalıdır

Muz Enerji Verir: Genelde sporcular ya da spor yapanlar muz yemeyi tercih ederler.

Sindirime Yardımcı Olur: Sindirime yardımcı olan bakterileri arttırır ve içindeki liflerden dolayı sindirime yardımcı olur. Fazla tüketilirse kabızlığa yol açar.

 Ülsere İyi Gelir: Mide de koruyucu bir tabaka oluşturur bu sayede ülserin etkisi azalır. İlaçlar kullanılmaya devam edildiği sürece.

 Kan İçin Faydalı Vitaminler İçerir: B6 alabileceğimiz nadir meyvelerdendir.

Cilt Sağlığını Korur: Sedef ve akne için taze soyulmuş muz kullanılır. Yara olan kısma sürülür.

Kanserle Mücadele Eder: Olgunlaşmamış muz kanser hücrelerini yendiğine inanılır. Bunun yanı sıra muzun kanser ve bazı hastalıklara yakalanma riskini azalttığı bilinmektedir.

Strese Karşı Etkilidir:  Serotonin seviyesini yükseltir ve uykuyu düzenler.

Kemik Sağlığını Korur: Fazlakalsiyum içerdiği için kemik sağlığı için iyidir.

Tansiyonu dengeler: İçinde bulunan potasyum tansiyonu dengeler.

Göz Sağlığına Faydaları: İçinde bulunan A,C ve E vitaminleri göz hastalıklarından korur.

Çocukların gelişimine katkı sağlar: Çocuk gelişimi için faydalıdır. Balla karıştırıp verildiğinde çocuklardaki ateş düşer.

İlginiz Çekebilir
pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu