HaberlerListelerSinema

Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler

1. Piyanist (The Pianist)

Piyanist (The Pianist)

2002 yapımı olan filmin IMDB değeri, 8.5. 3 Oscar ödüllü olan film, 2. Dünya savaşı sırasında yaşanmış bir dramı konu almaktadır. Polonyalı bir piyanistin hayatını konu alan filmde, piyanistin hayatta kalma mücadelesi işlenmektedir. Müzik ve duygusallık dolu bu film, tavsiye ettiğimiz mutlaka izlenmesi gereken filmler arasındadır.

2. Çizgili Pijamalı Çocuk (The Boy in the Striped Pajamas)

Çizgili Pijamalı Çocuk (The Boy in the Striped Pajamas)

2008 yapımı olan ve yine II. Dünya savaşını konu alan, harika filmlerden birisi. Filmde toplama kampında bulunan bir Yahudi çocukla, Alman askerinin 8 yaşındaki çocuğunun arkadaşlığı konu alınıyor. Almanlarla Yahudiler arasındaki tarihi düşmanlık düşünüldüğünde, filmin neden izlenmesi gerektiği daha iyi anlaşılıyor. Filmin IMDB değeri 7.8

3. Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption)

Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption)

1994 ABD yapımı olan 142 dakikalık film, Frank Darabont yönetmenliğinde çekilmiştir. Bir bankacının karısını ve karısının sevgilisini öldürmek suçuyla hapis yatmasını ve sonrasını konu alan bir filmdir. Polisiye ve dram temalı filmlerden hoşlananlar için, mutlaka izlenmesi gereken filmler arasında yer almaktadır.

4. Kara Şövalye (The Dark Knight)

Kara Şövalye (The Dark Knight)

2008 Yapımı olan ve harika bir aksiyon dram türü olan Kara Şövalye, Batman’ın bölge savcısı ve Teğmen Jim Gordon yardımıyla şehirde suç örgütlerine karşı mücadelesini konu alıyor.

5. Ufaklık (Little Boy)

Ufaklık (Little Boy)

Yine II. Dünya savaşı döneminde, bir çocuğun babasının savaştan ölmeden dönmesini anlatan muhteşem bir film. Savaş döneminde insanlara barışı ve sevgiyi anlatmak için çaba sarf eden çocuğun hikayesini anlatan Ufaklık, izlenmesi gereken en iyi filmler arasında yer alıyor.

6. 12 Kızgın Adam

12 Kızgın Adam

Babasını öldürdüğü gerekçesiyle suçlanan genç, mahkemede suçsuz olduğunu ispat etmeye çalışır. Ancak yabancı düşmanlığı nedeniyle, bunu başarması oldukça zordur.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu