HaberlerListelerSinema

Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Aksiyon Filmleri

1. 60 Saniye

60 Saniye

Nicholas Cage’in araba hırsızı olarak rol aldığı harika bir film. Araba hırsızı olan bir adam hayatını normal şartlarda devam ettirmek istese de, hayatın acımasızlığı onu yine araba hırsızlığı yapmaya zorlamıştır. Nicholas’ı istedikleri arabaları çalmadığı taktirde kardeşini öldürmekle tehdit eden mafya, onu tekrar bu yola iten en önemli neden olmuştur.

İlgili Makaleler

2. Kartal Göz

Kartal Göz

En iyi aksiyon filmleri arasında yer alan Kartal Göz, aksiyon filmleri sevenlerin mutlaka izlemesi gereken filmler arasında yer alıyor. Michelle Monaghan teröristler tarafından birlikte hareket etmeye zorlanınca, macera başlıyor.

3. Yenilmez 3

Yenilmez 3

Yenilmez 2 devamı olan filmde, dizinden sakatlanan Rus mahkum Boyka yine rol alıyor. Dövüşlerden uzak bir şekilde tuvalet temizliği yapmaya mecbur olan Rus mahkumun macerası, filmde dolu dolu işlenmiş tema olarak karşımıza çıkıyor.

4. Tetikçi

Tetikçi

Chev Chelios uyurken çalan telefonunu açtığında, arayan kişinin katil Ricky Verona olduğunu öğreniyor. Ricky Verona’nın ona kendisini zehirlediğini ve bir saat ömrünün kaldığını söylemesiyle, büyük bir telaşa kapılıyor ve ölümden kurtulmanın yollarını arıyor. Mutlaka izlenmesi gereken en iyi aksiyon filmleri arasında yer alan tetikçi, gişe rekorları kıran bir filmdir.

5. Cehennem Melekleri

Cehennem Melekleri

Bruce Willis, Sylvester Stallone, Jet Li, Jason Statham ve dünyaca ünlü birçok oyuncunun yer aldığı harika bir film. Yeni görevleri nedeniyle ülkeye gizlice giriş yapan özel birlik, girdikleri ülkede hiçbir şeyin kendilerine anlatıldığı gibi olmadığını anlamalarıyla macera başlıyor.

6. The Rundown

The Rundown

2003 yapımlı harika bir film olan The Rundown, yer altı dünyasının ünlü isimlerinden birisinin oğlu olan Travis’in, Amazon’da kaybolmasını konu alıyor. Travis’in Amazon’a girmesinin tek amacı, değeri tahmin dahi edilemeyen bir tarihi eseri bulmaktır.

7. Banliyö 13

Banliyö 13

Şehirde fakir ve en fazla suça karışmış kişilerin yaşadığı mahallelerine kalın ve yüksek duvarlar örerek önlem almaya çalışan Fransız hükümeti, ördüğü duvarların içerisinde kalan bölgede orman kurallarının geçerli olduğunu bilmiyor! Eski bir mahkum olan Leito’nun mahalledeki bir uyuşturucu çetesinin liderine savaş açmasıyla başlayan bu aksiyon, kesinlikle izlemeye değer.

8. İtalyan İşi

İtalyan İşi

Azılı bir suç çetesinin, Los Angeles tarihinin en büyük trafik sıkışıklığına neden olup mücevher hırsızlığı planını yapmasıyla, harika bir aksiyon başlıyor. Hırsızlık yapıldıktan sonra polis araçları ulaşamadan kaldırımlardan küçük araçlarla kaçmayı planlayan çete üyeleri, bakalım amaçlarına ulaşabilecekler mi?

9. Ölüm Yarışı

Ölüm Yarışı

Bir ceza evi yöneticilerinin, azılı mahkumları dövüştürerek para kazanmayı  hedeflemektedirler. Yöneticilerin bu oyununa gelen mahkumlar, artık rakiplerini öldürmekten başka bir şey düşünmüyor. Aksiyonun tavan yaptığı film, mutlaka izlenmesi gerekenler listemizde yer alıyor.

10. A Takımı

A Takımı

Kendilerine verdikleri A takımı adıyla aksiyon dolu bir maceraya koyulan kafadarlar, kendilerine atılan bir suç nedeniyle kumpasa düştüklerine inanmaktadırlar. Suçsuz yere yargılanmalarına sinirlenen kafadarlar, artık yer altı dünyasının paralı askerleri konumundadırlar.  Üzerlerine atılan suçtan kurtulmaya çalışan kafadarlar, iyi olan insanlara zarar vermemeye özen gösterdikleri bir aksiyonun içerisinde yer alırlar. En iyi aksiyon filmleri arasında, mutlaka izlemenizi tavsiye ettiğimiz A Takımı, suçsuz insanların suça zorla itildiklerini en iyi anlatan filmlerden birisidir.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu