HaberlerListeler

Musallat Exe Virüsünden Kurtulma

 Musallat exe virüsü bir zamanların en popüler virüsüydü ve bir çok bilgisayar kullanıcısının baş belası oldu. Antivirüs programlarının hazırlıksız olduğu bu virüs, çok geçmeden bir çok bilgisayara musallat olmuştu ki, Avira adlı antivirüs şirketi bu virüse savaş açtı. Bunun sonucun da, bu virüse çözüm geliştiren şirket, bir çok pc kullanıcısının da derdine derman olmayı başardı.

 Bazı uzmanlara göre, bilgisayarda musallat adında bir klasör oluşturmak, bu virüsün bilgisayarınıza bulaşmasını engellemektedir. Görev yöneticisini kilitleyen ve bilgisayar admini olan kullanıcının bir çok konu da yetkisini elinden alan bu virüs, cpu kullanımını da üst seviyelere çıkartarak bilgisayarları da yavaşlatmaktadır.

Musallat Exe Virüsünden Nasıl Kurtulunur?

 Bu virüsten kurtulmak için yapmanız gereken ilk iş, Avira adlı antivirüs programını indirmek olmalıdır. İndirip kurduktan sonra, bu antivirüs programını çalıştırıp, bilgisayarınızda tam tarama yapmalısınız. Büyük ihtimal bu tarama sonucun da, bu virüsten kurtulacaksınız. Farklı alternatifler de bulabilirsiniz bu virüsten kurtulmak için; ama bu yöntemlerin pek işe yaradığını söyleyemeyiz.

Bu virüsten kurtulmak için ileri ki  zamanlar da farklı yollar da bulunacaktır; ama şuan için bu virüs ile savaşan Avira adlı antivirüsdür. Özellikle tehlikeli gördüğünüz sitelere girmemek ve kaynağına güvenmediğiniz sitelerden indirme yapmayarak cihazınızı virüslerden koruyabilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu