Haberlerİlginç Haberler

Motosiklet Pantolonları


Motosiklet Pantolon Çeşitleri

Motosiklet pantolonları sürüş güvenliği için kullanılmasışart olan bir ekipmandır. Yaşanabilecek bir kaza anında düşme sonrasısürtünmelere ve yaralanmalara karşı bel altı bölgesini koruyabilmek içinmotosiklet pantolonu kullanılması gerekmektedir.

Motosiklet Pantolonu Kullanmak Neden Önemlidir?

Motosiklet pantolonu, motorlarda güvenlik amaçlı giyilen bir başka aksesuardır.Tıpkı motosiklet montları gibi, pantolonlarda sürüş ve kaza anlarında vücudumuzun büyük bir kısmını korumaktadır. Motosiklet pantolonu kullanılması sürüş sırasında sizi, rüzgar, soğuk, yağmur, sıcak, taş ve benzeri dışfaktörlere karşı korumaktadır. Motosiklet sürüşlerinizde korumalı bir pantolon kullanılması ileride yaşanabilecek sağlık sıkıntılarına karşı önlem almanız demektir. Ayrıca motosiklet pantolonu kullanmanız yaşanabilecek kaza anlarında sizi sürtünmelere ve darbelere karşı koruyacaktır. Çünkü motosiklet pantolonları bel bölgesinden ayak bilek bölgesine kadar bir koruma sağlamaktadır. Motosiklet pantolonları bel, kalça ve diz bölgesini kavrayarak bu bölgelerin kaza anında korunmasını sağlamaktadır.


Motosiklet Pantolon Çeşitleri

Motosiklet pantolonları barındırdığı özellikler ve markasına göre çeşitlilik gösterse de temelde üçe ayrılmaktadır. Bunlar; deri pantolonlar, tekstil pantolonları ve Kevlar Kot olarak sınıflandırılmaktadır.Bayan motosiklet pantolonları ve erkek motosiklet pantolonları tasarım olarak birbirinden farklılık göstermektedir. En iyi ve en kaliteli, bayan ve erkek motosiklet pantolon modellerini motoplus’tan alabilirsiniz.

Deri Pantolonlar

Deri motosiklet pantolonlar, tekstil pantolonlarına göre daha şık ve sürtünmelere karşı daha dayanıklıdır. Fiyat olarak deri pantolonlar daha pahalıdır. Deri pantolonların dezavantajları ise, su geçirmez özelliklerinin bulunmaması, ıslandığı zaman çekme yapabilmesi ve hava alma özelliklerinin çok az olmasıdır.

Tekstil Pantolonları

Tekstil alanındaki teknolojik gelişmeler ile tekstil motosiklet pantolonları günden güne daha çok tercih edilmektedir.Ürünlerin üretiminde kullanılan özel malzemeler sayesinde tekstil pantolonları oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Tasarımları ile de artık birçok tekstil motosiklet pantolonu günlük pantolonların üzerine giyilebilir yapıdadır. Tekstil pantolonlarının çoğunluğu Cordure denilen, sürtünmeye karşı dayanıklı malzemeden üretilmektedir. Cordure malzemeden üretilen tekstil pantolonları sürtünmeye karşı dayanıklı ve diz bölgesinde sert koruma barındırmaktadır. Bu özelliği sayesinde ekstra olarak diz koruyucu kullanmaya gerek kalmamaktadır. Hein Gericke, OXFORD ve Venom marka, en kaliteli bayan ve erkek tekstil pantolonlarını motoplus’tan satın alabilirsiniz. 

Kevlar KotPantolonlar

Kevlar kot motosiklet pantolonları artık ayrı bir kategori oluşturmuş durumdadır. Deri pantolon ve tekstil pantolonlara göre günlük kullanıma çok uygundur. Tasarım bakımından şık, kullanım bakımından rahattır. TECH90 Kevlar Kot model motosiklet pantolonlarını motoplus’tan satın alabilirsiniz.


Motosiklet Pantolonu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Alacağınız motosiklet pantolonu, düşme ve kaza anlarında vücudunuzda meydana gelebilecek olan hasarı en aza indirebilecek düzeyde iyi bir korumaya sahip olmalıdır.

Tercih edeceğiniz pantolon; rüzgar, yağmur, soğuk ve sıcak hava koşullarına karşı sizi korumalıdır.

En önemli nokta alacağınız motosiklet pantolonunun bedeninize uygun olmasıdır. Alacağınız pantolon motosiklet üzerindeyken ve inip-binme sırasında rahat hakimiyet sağlamalıdır.

Yazın kullanacağınız pantolonlarda açık renk tercih ederseniz, gelen güneş ışınlarını yansıtarak terlemenizi önleyecektir.

Alacağınız motosiklet pantolonunun üzerinde reflektör(yansıtıcı) olmalıdır. Bu sizin trafikte diğer sürücüler tarafından fark edilmenizi sağlayacaktır.

Alacağınız pantolonun bel, kalça ve diz bölgesinde yeterli düzeyde koruma olduğuna dikkat edilmelidir.

Alacağınız pantolonun su geçirmez özelliğinin bulunmasına dikkat edilmelidir.

Motosiklet pantolonu alırken, pantolonun malzeme yapısına dikkat edilmelidir.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu