Ekonomi ve FinansHaberler

Motorine 7 kuruş zam bekleniyor

EPDK’dan alınan bilgiye göre, Pazartesi gecesini Salı gününe bağlayan gece motorin litre fiyatına 7 kuruş zam yapılması bekleniyor.

Son günlerde uluslar arası petrol piyasasında motorin fiyatına gelen zamlardan dolayı ülkemizde de Pazartesi gününü Salı gününe bağlayan gece yarısından itibaren motorin litfe fiyatına 7 kuruş zam yapılması bekleniyor.

27 KURUŞ OLAN ZAM BEKLENTİSİNDE 7 KURUŞ OLDU

Bu hafta başından itibaren uluslararası piyalarda motorin ton fiyatı 562 dolar seviyesinde 607 dolara çıkınca, EPDK motorin pompa litre fiyatına 27 kuruş zam yapmayı planlamıştı. Daha sonra ülkemizde dolar kurunun düşmesi ve aynı zamanda motorin ton fiyatının 582 dolara gerilemesi sebebiyle zam beklentisi 27 kuruştan 7 kuruşa indirildi.

BAZI ŞEHİRLERDE GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI ŞU ŞEKİLDE;

Zam yapılmadın hali hazırda bazı büyükşehirlerde motorin pompa litre fiyatları İstanbul’da 6,36 TL’den, İzmir’de 6,42 TL’den, Ankara’da ise 6,42 TL.

İlgili Makaleler
pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Bir Yorum

  1. Sizler bu konuyu açarken zaten zam gelmişti bir hafta içinde 2 zam daha geldi bizler alıştık artık zamsız duramıyoruz ne kadar zam gelirse o kadar keyif veriyor anlayın artık nasıl bir psikoloji içindeyim mesela motorin zammı ile bitmiyor arabam yok beni alakadar etmez demeyin ulaşıma zam gelirse her şeye zam gelir ekmeğe suya elektriğe gıdaya aklınıza gelen her kaleme evet aklına gelen o kalemde zamlanacak :) şuan ben bu kelimeleri yazarken belki bir zam daha gelmiştir.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu