Ekonomi ve Finans

Motorine 13 Kuruş Zam

EPGİS, sosyal medya hesabından 05.05.2021 tarihinden itibaren motorine 13 kuruş zam geleceğini açıkladı. Zam pompa fiyatına yansımayacak.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre, motorine bu geceden geçerli olmak üzere 13 kuruş zam gelecek.

Eşel mobil sistemi ile gelen zam oranı ÖTV’den karşılanacak ve pompa fiyatına yansımayacak. Bu son zamla birlikte hali hazırda ÖTV’den karşılanan zam oranı motorin özelinde 1,19 TL’ye çıktı. Eğer zamlar vergiden karşılanmayıp pompa fiyatlarına yansımış olsaydı, İstanbul’da motorin fiyatı 7,66 TL, Ankara’da 7,72 TL ve İzmir’de ise 7,73 TL olacaktı.

Fiyatlar genel olarak dağıtıcı firma kampanyası ile 3-4 kuruş farklılıklar gösterebilmekte. Hali hazırda motorin fiyatı İstanbul’da 6,47 iken, Ankara’da 6,53 TL ve İzmir’de motorin pompa fiyatı 6,54 TL.

İlgili Makaleler

EPGİS Mayıs 2021 motorin zammı

EPGİS tarafından yapılan açıklama metni aşağıdaki gibir;

“Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV Düzenlemesi 05/05/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; motorinde litre fiyatında 13 kuruş artış gerçekleşmiş olup, artış mevcut uygulama olan eşel mobil sistemi gereği ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır.”

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu