HaberlerListeler

Monster Oyuncu Klavyesi ile Hamleleriniz İmzanız Hâline Gelsin

Mekanik Oyuncu Klavyesi Çeşitleriyle Bildiğiniz Klavyeleri Unutun

Mekanik Oyuncu Klavyesi Çeşitleriyle Bildiğiniz Klavyeleri Unutun

Bugüne kadar az ya da çok bilgisayar oyunculuğu geçmişine sahip olan kullanıcıların zihinlerinde, standart klavye modelleriyle yaşadıkları tatsız gaming anıları bulunabiliyor. Yeni nesil oyuncu klavyesi modellerinden farklı olarak membran formdaki standart klavyelerin plastik kasaları kullanıcıya güven vermezken tuşları ise yapısı itibarıyla oyun seanslarında oyuncuların hedefledikleri tepkiselliğin yakınından bile geçemeyebiliyor. Hatta uzun süre kullanılan membran klavyelerin sık faydalanılan W, A, S, D, Space ve Ctrl tuşları zaman içerisinde tam olarak basmamaya bile başlayabiliyor. Bunların yanında su sıçramalarına ve benzeri etkilere dayanıksız üretilen standart klavyeler, aynı anda birden fazla tuş aktivasyonunda oyunculara saç baş yoldurabiliyor. Oyuncu klavye modellerinin artık varsayılan özelliklerinden biri hâline gelen makro tuşları ve multimedya tuşları ise standart klavyelerde bulunmayabiliyor.

FPS, aksiyon, MOBA, RPG gibi oyun türlerinde hem amatör hem de profesyonel oyuncuların gereksinimleri gözetilerek üretilen mekanik oyuncu klavyesi modelleri, standart klavyelerin kullanım deneyimiyle kıyaslanmayacak ölçüde farklılıklar içeriyor. Tercih edilecek çözüme göre tam boy veya numerik tuş bölümsüz şekilde üretilen oyuncu klavyesi çeşitleri, üst düzey kalitedeki materyallerle geliştiriliyor. Genellikle metal kasaya sahip modeller, uzun ömürlü kullanımın kapılarını aralarken tuş konusunda da fark yaratan oyuncu klavyesi çözümleri, mekanik anahtarlı tuşlarıyla on milyonlarca defa tıklama garantisi veriyor. Oyuncuların rahat erişebilecekleri alanlara konumlandırılan makro tuşları, oyunlardaki karakterlerin ya da işletim sistemindeki kısayolların pratik şekilde kullanılabilmesini mümkün kılıyor. Kapsamlı multimedya tuşları, özelleştirilebilir RGB LED arka aydınlatma, oyun esnasında devre dışı olan Windows tuşu, su sıçramalarına dayanıklı tasarım, anti-ghosting özellikli tuşlar ve daha nicesi, gaming keyboard mekanik klavyelerin teknik özellikleri arasında sayılıyor.

Mekanik Oyuncu Klavyesi Modelleri ile Rakiplerinizi Şaşkına Çevirin

Mekanik Oyuncu Klavyesi Modelleri ile Rakiplerinizi Şaşkına Çevirin

Oyuncu klavyesi çeşitlerinin teknik yeterlilikleri bu seviyedeyken ilgili çözümlerin oyunculara, oyun esnasında kattığı artılar ise saymakla bitmiyor. 60 gram civarındaki anahtar etkinleşme kuvveti ve 4 mm civarındaki tuş vuruş yüksekliği sayesinde oyuncuların o an düşündükleri strateji ve hamleleri anında gerçekleştirebilmelerine olanak veren oyuncu klavyesi modelleri, milisaniyelerin önem kazandığı karşılaşmalarda sahiplerine avantaj getiriyor. Membran tuşlu standart klavyeyle sahalara inerek başarılı olmayı hedefleyen oyuncuların şaşkına dönmesinde etkili olan mekanik oyuncu klavyesi çeşitleri, kullanıcılarının ayarladıkları makrolarla karmaşık tuş kombinasyonlarıyla yapılabilen işlemleri, makro tuşları aracılığıyla zahmetsizce uygulayabilmelerini sağlıyor. Anti-ghosting özelliğiyle desteklenen oyuncu klavyesi çözümleri, aynı anda çok sayıda tuşa basılsa dahi oyun sürecinin sorunsuz devam etmesine imkân tanıyor. Yalnızca oyun seanslarında değil metin üretimi ve yazılı iletişim olanaklarının kullanımı noktasında da ideal seçim olan modeller, anahtarlarının sessiz olmaları sayesinde yazışmaların hem konforlu hem de sessiz biçimde sürdürülebilmesini mümkün hâle getiriyor.

Oyunculara özel üst düzey notebook modelleri ve oyun ekipmanlarıyla Türkiye’deki oyuncu kitlesinin takdirini kazanan Monster, yeni nesil oyuncu klavyesi modelleriyle öne çıkıyor. Pusat ailesinin en güçlü üyelerinden biri olan Monster Pusat K2 Pro mekanik gaming klavye, şık tasarımı, işlevsel özellikleri ve oyuncuların gaming süreçlerindeki tüm gereksinimlerine çözüm getiren teknik kabiliyetleriyle hayranlık uyandırıyor. Hızınıza uyum sağlayacak dayanıklı ve güçlü bir oyuncu klavyesi arıyorsanız, Monster Pusat K2 Pro sizi bekliyor.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu