EDİTÖR BAŞVURU
İlginç BilgilerListeler

Mitolojik Yaratıkların Görüldüğü 10 Günümüz Olayı

Sosyal medyada ve internette çok popüler olan mitolojik efsanelerin gerçekten görüldüğünü iddia eden olayları listeledik.

Sosyal medyada ve internette çok popüler olan mitolojik efsanelerin gerçekten görüldüğünü iddia eden olayları listeledik.

10- Ejderin Ortaya Çıkması

14. yüzyıla dayanan İzlanda’nın güneyindeki Lagarfljot gölündeki Erjder efsanesi bir youtube videosu ortaya çıkınca tekrar canlanmıştır. Finlandıyalı bir araştırmacı bunun tamamen montaj olduğunu ya da bir parça elbise olduğunu öne sürse de yerel yönetim videonun gerçek olduğunu söylemektedir. Kararı size bırakıyoruz.

9- Sahilde Görünen Deniz Kızı

Kiryat Yam, İsrail sahil kasabası, birçok kişinin birebir tanıklıkları ile yarı yunus yarı kadın bir varlığın sahilde gördüklerini iddia ettmeleri ile meşhur olmuştur. Bu yaratığın suda akrobatik hareketler yaptıklarını iddia etmişlerdir. Hatta yerel yönetim bu konuda kesin delil getirene 1 milyon $ ödül vereceğini bile ilan etmiştir. Sonrasında bir çok sahtekarlık ortaya çıkmıştır tabi.

8- Çin’de Görünen Ejderhalar

Çinde iki üniversite öğrencisi, kütüphanede yürürlerken birden birşey gördüklerini farkederler. Bu garip olayı bir tanesi cep telefonuna kaydeder. Gördükleri şey kırmızı renkte, 10 metre uzunluğunda kanatlı bir ejderhadır. Yüksekten uçan bu ejderha 2004’te Malezya’da bir tapınakta da görülmüştür. Aynı şekilde Himalaya eteklerinde uçtuğunu görenler de çoktur.

7- Zimbabwe’nin Goblin Krizi

Zimbabwe’de Goblin endişesi giderek artan bir problemdir. 2012’de ilk okul öğrencileri babun şekline girmiş goblinlerin saldırısan uğramışlardır. Bu ruhsal yaratıkların Zimbabwe’de göründükleri zaman saldırganlaştığına inanılır. Bu olaydan sonra polislerden, hemşirelere bir çok goblin saldırısı raporlanmıştır. Hatta Zimbabwe için Goblin saldırısı için bir akıllı telefon uygulaması bile geliştirilmiştir.

6- Şahin Yuvasında Peri İskeleti

2015Mart’ta İngiltere’de kuş gözlem evinde çalışan biri rütin kontrolleri yaparken ilginç bir kemik bulmuştur. Bunun hemen fotoğrafını çekip yayınlamıştır. Hala büyük bir sırdır.

5- Google Earth’teki Esrarengiz Varlık

Google Earth’teki Esrarengiz Varlık

Kaynak:http://www.dailymail.co.uk/news/article-2873860/Giant-mystery-creature-spotted-coast-New-Zealand-Google-Earth.html

2014, Yeni Zelanda’da mühendis Pita Witehira Google Earth’ü kullanırken ilginç bir görüntü ile karşılaşır. Maori efsanesindeki dev deniz yaratığı olduğuna inanılan bu görüntünün balina olmadığı ve köpek balığına göre çok büyük olduğu görülmektedir. Hareketleri bu canlılara göre çok seridir. Ne olduğu hala tartışılır.


4- Alamaba Cini

İrlanda masal kahramanı cüce cin
WPMI yerel televizyonu suç mahalini kaydetmek için Alamada’da bir kasabadaydı. Oradaki biri ağacın yanında birşeyin saklandığını söyledi. Tartışmalar devam ederken bir çokları bunun efsanevi irlanda masal kahramanı cüce cin olduğunu söylemektedir.

3- Naga Protestoları

Naga, Nāga, Hinduizm ve Budizm’de yer alan büyük bir yılan şeklinde betimlenen ikincil (minör) bir ilahın Sanskritçe ve Pāli’deki ismi. Bununla birlikte sözcüğün kullanımı pek muğlaktır ve sözcük ile birden çok şey anlatılabilir. “Nāgalar” olarak anılan bir (insan) kabile(sin)den, normal yılanlara (özellikle de kral kobra ve Hint kobralarına) veya fillere kadar birçok farklı anlamı mevcuttur. Dişi bir nāgaya nāgī denir. Kaynak:Wikipedia
Tayland’ta bir budist bir obje bulmuştur. Bunun efsanevi Naga yaratığının vücudunun bir parçası olduğuna inanılır. Polis objeye el koymuş, müzeye konulmuş ve sonrasında çalınmıştır. Sonrasında hacılar büyük protestolar yapmıştır.

Naga Protestoları

2- Cin Davası

2014 yılında Birleşik Arap Emirliklerinden bir adam eşine cin musallat olduğuna inanıp, korkarak onu itmesi ve kadının başını sehpaya çarpması sonucu ölmesi ile neticelenen davada adamın akıl sağlığından şüphe edilmiştir. Bir çokları cinin asıl adama musallat olduğunu söyler. Çünkü duruşma sırasında çok garip davranışlar yapmıştır.

1- Aswang Saldırıları

Aswang, Filipin geleneklerinde bir çeşit vampir yaratıktır. Gece hayvansı davranan, kan içen yaratıktır. 2014’te kaynağı bilinmeyen bir SMS ile tüm halk paniğe kapılmıştır. Mesajda “gece dışarı çıkmayın, Aswang görülmüştür, dikkatli olun. POLİS. ” yazmaktadır. Birçok kişi bu saldırılara maruz kaldığını iddia etmektedir.

Originally posted 2021-11-19 09:52:40.

İlginiz Çekebilir

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma [email protected] mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu