Faydalı BilgilerListeler

Mısırın Faydaları Nelerdir?

Mısırın faydaları adlı konumuzda sizler için mısırın faydaları kısaca ve net şekilde hazırladık. Mısır bitkisi ilk kez Avrupa'ya ve ülkemize coğrafi keşiflerden sona patatesle birlikte giriş yapmıştır.

Mısırın faydaları arasında en önemlileri vücut içindir. Vücut için sayısız mısırın faydaları vardır. Bu bitki aynı zamanda lezzeti nedeniyle de sıklıkla sofralarımızda yer bulmaktadır. Mısırın kökeni Amerika kıtasına dayanmaktadır. Mısırın faydaları adlı konumuzda sizler için mısırın faydaları kısaca ve net şekilde hazırladık. Mısır bitkisi ilk kez Avrupa’ya ve ülkemize coğrafi keşiflerden sona patatesle birlikte giriş yapmıştır.
Mısırın faydaları kısaca

 

Mısırın faydaları kısaca:

 1. İçerisinde bulundurduğu lifler sayesinde sindirim sistemini hızlandırarak kabızlık gibi problemlerin önüne geçmektedir. Bu özelliği mısırın faydaları arasında en önemlisidir ve bu özelliği ile de dolaylı olarak hemoroidin önlenmesinde de yardımcı olmaktadır.
 2. Mısır kırmızı kan hücreleri için oldukça faydalıdır. Bu şekilde kan yaparak anemi hastalığının önüne geçmektedir.
 3. Mısırın faydaları arasında diğer bir özellik ise kolestrol seviyesini düşürerek kalp sağlığına faydalı olmaktadır. Kolestrolü emici etkisiyle yüksek kolestrol gibi rahatsızlıkların önlenmesi için şifa kaynağıdır.
 4. Mısır diyet yapan kişiler için de önemli bir besin kaynağıdır. İçin de bol miktarda karbonhidrat bulundurmasından ötürü enerji verici bir yapısı olduğu bilinmektedir. Enerji verici etkisinden ötürü sporcuların da yoğun miktarda tükettiği besinlerden bir tanesidir.
 5. Hipertansiyonu engeller.
 6. Mısırın faydaları olarak belkide hiç duymadığınız bir başka faydası ise; içerisinde karatenoid adlı bir madde içerir. Bu madde göz sağlığımız açısından oldukça faydalıdır. Görme bozukluklarını engeller. Ayrıca içerisinde A vitamini de bulundurduğundan uzun vadede göz sağlığımızı korunmamızda yardımcı olur.
 7. İçerisinde bulundurmuş olduğu antioksidanlar sayesinde vücut içerisindeki serbest radikaller ile mücadele ettiği yapılan araştırmalar neticesinde ortaya çıkmıştır. Özellikle göğüste ve karaciğerde oluşabilecek tümörlerin önüne geçmketedir.
 8. Mısırın faydaları olarak bir diğeri ise içerisinde bol miktarda folik asit bulunduran mısır hamile kadınlar için oldukça faydalıdır. Folik asitin eksikliği çocuğun aşırı kilolu doğmasına neden olabilmektedir.
 9. Mısır beyin sağlığı için de faydalıdır. Özellikle yaşlı kişilerde hafızayı tazelemeye ve bununla birlikte Alzhemier hastalığının önüne geçmede yardımcı olur.
 10. Mısır bir çok kozmetik markası tarafından da kullanılmaktadır. Mısır cilt sağlığına iyi gelebilecek bir çok vitamin ve bileşeni bünyesinde barındırmaktadır.
 11. Mısırın faydaları adlı konumuzun son maddesi ise mısır  içinde bulundurmuş olduğu omega 3 ve omega 6 ile saç köklerini güçlendirerek saçların güçlü ve yumuşak olmasında yardımcı olmaktadır.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu