DiğerHaberler

Mikrofon açık unutuldu: CHP’li Başkan Adayından Skandal Sözler

Her şey selanın okunması ile başladı

8 Mart Cuma günü Balıkesir Akçay Seçim Bürosu açılışında konuşma yapan CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, cuma namazı vakti olması nedeni ile okunan sela üzerine konuşmasını önce devam etmek üzere durdurdu; sonrasında yanındaki yetkiliden “uzun sürer” uyarısı üzerine beklemek yerine konuşmasını “Uzun sürecek arkadaşlar ben konuşmamı burada sonlandırıyorum” diyerek bitirdi.

Mikrofon açık unutuldu

Konuşmasını selanın bitmesini beklemeden sonlandıran Aytekin, kürsüden indikten sonra mikrofon kapatılmadı. Kürsünün arkasında yer alan ve selanın bitmesini bekleyen CHP’liler, aralarında geçen tüm konuşmaların kayda geçtiğinin farkında değillerdi. 

İlgili Makaleler

Selayı okuyan müezzine küfür

Kürsüde yer alan ve mikrofonun açık olduğunu farketmeyen bir CHP görevlisi, okunan seladan rahatsız olarak yanındakine “Hoca bizimle t….. geçiyor” dedi.. Yanındaki görevli ise bu söze karşılık olarak “Ağdalı okuyor değil mi?” şeklinde karşılık verdi. 

Daha sonra kürsüye gelen CHP Edremit Belediye Başkan adayı Selman Hasan Arslan’a da, aynı parti görevlisi 5 dakika önce müezzin için sarf ettiği sözleri “Hoca bizimle t….. geçiyor” diyerek tekrar etti.

Mikrofonun açık olduğu farkedildi

Bu olaylar sırasında CHP görevlilerinden biri mikrofonun açık olduğunu farketti ve yetkilileri uyardı, bu sırada kendisi mikrofonu kapatmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. Mikrofon kapatılana kadar kayda geçen sözler ise siyaset gündeminin zirvesine oturdu.

Skandal iş adamının gelmesi ile başladı

Sonrasında kürsüde bekleyen CHP Balıkesir Edremit Belediye Başkan adayı Hasan Arslan’ın yanına bir iş adamı geldi. Yanına gelen iş adamını “Fettahoğlu neredesin?” şeklinde selamlayan başkan adayı Arslan’a; birkaç dakika önce okunan cuma selasından rahatsız olarak müezzin hakkında skandal sözler söyleyen parti görevlisi “Bu sefer oylar bize diyor” dedi.  

Daha sonra CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Hasan Selman Arslan, yanına gelen iş adamına “Herhalde benim, oyun?” dedi. Buna karşılık iş adamı başkan adayı Arslan’a; “Yok abi bizim oy Kürdistan’a” şeklinde cevap verdi. Verilen bu yanıtı duymayan başkan adayına, yanındaki parti görevlisi “Kürdistana verecekmiş” şeklinde tekrarladı. Bu konuşma üzerine ise Hasan Arslan “Haa, bize verecek demektir” şeklinde cevap verdi. İş adamı ise birkaç dakika önce sarfettiği sözleri tekrarlayarak “Kürdistan işte” dedi.  

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu