Faydalı BilgilerListeler

Mikrodalga Fırını 2 Dakikada Nasıl Temizlenir? Hızlı İpuçları Nelerdir

Yemekleri fırında pişirdikten sonra fırının içerisinde oluşan lekeleri temizlemek en sevilmeyen işlerden birisi hele peki bunu kolayca halletmek ister misiniz?

Yemekleri fırında pişirdikten sonra fırının içerisinde oluşan lekeleri temizlemek en sevilmeyen işlerden birisi hele peki bunu kolayca halletmek ister misiniz?

Mikrodalga Fırın Temizliğinin Püf Noktaları Nelerdir?

Mikrodalga Fırın Temizliğinin Püf Noktaları Nelerdir?

İçine bir kase su koyun (tahta kaşık veya metal çubuk gibi metal olmayan bir nesne ile suya *) ve 3 – 5 dakika ısıtın, pisliğin gerçekten ne kadar zorlandığına bağlı olarak.

Isıtma durduğunda, nemi vermek ve çalışmak için zaman alacak şekilde üretilen ısıtılmış su kabını buharlaştırmak için kapıyı kapalı tutun.

Kabı çıkarın (dikkatli olun, sıcaktır) ve cihazın iç duvarlarına nemli, sıcak bir bez alın. Kaba bitler kolayca silinmelidir.

  • Bir bardak su kabartma tozu bir kaç çay kaşığı ekleyin ve yukarıdaki gibi aynı işlemi takip edin. Eklenen kabartma tozu bir koku giderici olarak hareket edecektir. Cesursanız, ovalama için sıcak kabartma tozu kullanabilirsiniz, ancak dikkatli olun – SICAK su. Kalın bir sünger kullanın ve suyu parmaklarınızın ucundan uzak tuttuğunuzdan emin olun. Sıcaklığı düşürmek için bir sıçrama veya iki soğuk su da ekleyebilirsiniz.

Ayrıca deneyebilirsiniz:

  • Bir kasede 1/4 bardak sirke ve 1 bardak su karıştırın ve yukarıdaki prosedürü takip edin. Sirke ayrıca bir spreyi ve deodorant olarak davranır. Bu suyu silerken de kullanabilirsiniz, ancak yine su çok sıcaktır. Dikkatli ol.

Başka seçenek:

  • Sirke ve su ile kalın bir sünger emdirin (ayrıca bir sünger yerine bir el havlusu kullanabilirsiniz), 3 dakika boyunca yüksek ısı ayarlayın. Isıtma tamamlandığında birkaç dakika kapalı kalmasına izin verin – nem ve buharın tüm kabuk bitlerine ve splatterlere çalışmasını sağlar. Cihazı açın ve iç kısımları silmek için süngeri kullanın. Sünger sıcak olacaktır, bu nedenle cildinizi ısıdan korumak için lastik eldivenler giyin.
  • Bir bardak sıcak suya birkaç dilim limon ekleyebilir ve ardından yukarıdaki gibi ısıtabilirsiniz. Bu da şeyleri tazelenmeye yardımcı olacaktır.

Deneyin, eminim bu cihazın iç kısmını korumayı hiç bu kadar kolay olmamıştı;).

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu