Faydalı BilgilerListeler

Microneedling Nedir? İşte Denemeden Önce Bilmeniz Gereken 8 Şey Var.

Tedavinin sizin için doğru olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmak için birkaç uzmanla konuştuk. Mikroneedling denemeden önce bilmeniz gereken şudur.

İğneler sözcüğünü duyduğunuzda , özellikle de yüzünüzde yuvarlanmayı gerektirdiğinde yorulmamak zor. Ancak  microneedling  veya dermarolling-cildin onarım sürecini ve kollajen üretimini tetiklemek için cildi iğnelerle (veya dermaroller) delmeyi içeren minimal invaziv kozmetik bir tedavi gerçekten yeni bir şey değildir. Aslında, dermatologlar bu prosedürü yüz yara tedavisi için uzun yıllardır uyguluyorlar . Nasıl çalışır: Oldukça basittir: Kontrollü bir hareketle cilde derhal sarılmış ince, hassas iğnelerden oluşan bir aparat kullanılarak gerçekleştirilir. Derinizde yüzeysel yaralanmalar yaratarak cildiniz onarmak için kollajen ve elastin üretimini hızlandırarak tepki verir.

Yine de katı çalışmalarla bile, bunu yapmış olan insanların öncesi ve sonrası çekimlerinden bahsetmiyorum bile, yüz iğnenin cildinize çekilmesi düşüncesi çok cesaret verici değil. Bu tedavinin sizin için doğru olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmak için birkaç uzmanla konuştuk. Mikroneedling denemeden önce bilmeniz gereken şudur.

Microneedling, akne izleri ve crepey cilt dahil olmak üzere çeşitli cilt sorunlarında çalışır.

Microneedling, akne izleri ve crepey cilt dahil olmak üzere çeşitli cilt sorunlarında çalışır.

“Microneedling, yeni kollajen üretimini tetikleyen, deri hücrelerini yeniden canlandıran ve cildin yeniden yüzeylenmesine yardımcı olmak için kullanılabilen, güvenli, kimyasal ve lazer içermeyen bir yöntemdir” diyor kız kardeşiyle tedavide uzmanlaşmış hemşire ve estetik uzmanı Natalie Aguilar Nadia cilt bakım butiği Afterglow Beverly Hills’de.

Çoğu zaman cilt dokusunun derisini yeniden cilt için kullanılırken, renk değişikliği, büyümüş gözenekler, sivilce izleri, kırışıklıklar, ince çizgiler ve kırışık cilt dahil olmak üzere çeşitli cilt sorunlarının iyileşmesine yardımcı olabilir. Aguilar, büyük bir endişeniz yoksa, terapi cildinize kusurlu ve daha genç bir görünüm verebilir.

Microneedling cildinizin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir.

Müşterinin derisinin değerlendirilmesi, tipik olarak, tedavi en iyi seyrini belirlemek için hizmet yapılmadan önce yapılır. Aguilar, “Ulaşılması gereken net bir hedef belirledik ve terapiyle birlikte kullanmak için en uygun iğne derinliği ve en uygun serumunu seçtik” dedi. “Gözenek boyutunu en aza indirmeyi umut eden, daha az derinliğe ihtiyaç duyacak olan müşterilerin aksine, derinde, çukurda veya şiddetli sivilce izlerinde iğneleme derinliğine ihtiyaç duyulacak.”

Tedavi sırasında kullanılan serumlar, müşterinin ihtiyaçlarına göre özelleştirilir. Aguilar, nemi geri kazandırmak, ince çizgileri en aza indirmek ve cilt turgorunu iyileştirmek için havyar serumu kullanır. Glikolik asit de dahil olmak üzere altı cilt aydınlatıcıdan oluşan depigmentasyon serumu, melanin üretimini azaltmak için çalışır ve renk değişikliği için kullanılır. Akne bulunan müşteriler için Aguilar inflamasyonu en aza indiren, cildi iyileştiren ve sebum üretimini salisilik asit ve propolis ekstraktıyla kontrol eden propolis serumunu kullanır.

Microneedling

Microneedling incitmemeli, ama …

“Genel olarak, mikron iğneleme kesinlikle ağrısız olabilir, ancak tedavi sırasında ‘dikenli’ hissi nedeniyle biraz garip gelebilir” Aguilar. Bununla birlikte, iğnenin derinliği daha aşırı olduğu zaman, ilave önlemler önerilir. Aguilar, “Daha şiddetli cilt sorunları için, müşteriyi prosedür boyunca daha rahat ve konforlu hissettirmek için topikal anestezi ile uyuşturmak en iyisi olur” dedi.

Doğru yapıldığı zaman güvenli olduğu düşünülse de, estetisyeninizin hizmetin verilmesi için lisanslı olması ve hijyenik uygulamaları takip etmesi önemlidir. “Başlamadan önce, mikron iğneleme aparatının steril olduğundan emin olun. Aguilar, teknisyenden emniyet ve enfeksiyon kontrolünde en üst düzeyde tedbir almak için önünüzde paketlenmiş iğneleri açmasını isteyin “dedi.

Lazer tedavilerinin aksine, microneedling tüm cilt tonlarında etkili olabilir.

İyileşme süresi, yanıklar veya bazen lazer tedavisinden sonra ortaya çıkabilecek renk değişikliği konusunda endişeleriniz varsa, mikrodonez tedavisi mükemmel bir alternatiftir. Lazer tedavileri gibi, renk değişikliğini etkili bir şekilde hafifletebilir, dokuyu yeniden yüzeylendirebilir, kollajen üretimini teşvik edebilir ve cildi sıkabilir ve dolgunlaştırabilir. Aynı zamanda, güvenilirlikten de ek bir yarar sağlıyor. Aguilar, “Microneedling, bu cilt sorunları için daha öngörülebilir bir sonuç verir” dedi. Lazerlerden farklı olarak, mikro leğenleme “renk körlüğü” tedavisidir, yani tüm cilt tonlarında müşterilere uygulanabilir.

Tedavi masrafı

Tedavi masrafı, cildinizin endişesine göre değişir.

Tedaviler genellikle servis başına $500.00 ila 1.200.00 dolar tutar. Hizmet sırasında kullanılan belirli serum ve gerekli toplam tedavi miktarı da dahil olmak üzere, çeşitli faktörler maliyeti artırabilir. Bu faktörler, tedaviye yanıt oranını etkileyebilecek yaşı ve cilt tipi ile birlikte müşterinin ihtiyaçları tarafından belirlenir.

Evde kullanılan cihazla yapılan birçok kozmetik işlemler gibi, evdeki bir mikro iğne tedavisi de mümkündür ancak aynı zamanda daha uygun maliyetlidir. “ Evde bir microneedling tedavi çok daha uygun fiyatlı olan ofis içi muadili daha,” hisseleri Sarah Perets ORA Güzellik , yapımcısı  Microneedle Yüz Merdane Sistemi “Bir kapıda ya da doktorun ofisinde ödemekte olduğunuz şeylerin birçoğu profesyonellerin zamanı, sorumluluk sigortası ve tesisleri” diyor. 

Evde mikronişlem cihazlarının etkili olması için daha uzun sürebilir, ancak daha az risk oluşturmaktadır.

Evde  mikro iğneme cihazları  , büro muamelesinin sonuçlarını taklit etmek için tasarlanmışken oldukça farklı çalışıyorlar. “Cerrahi dermarollers derin akne izleri gibi daha ciddi cilt koşullarının çok çeşitli tedavi etmek için kullanılır. İğne uzunluğu nedeniyle tipik olarak evdeki cihazların 0,2 ila 2 milimetreye kıyasla 1 ila 3 milimetre arasında değişen bu terapi genellikle  topikal anestetik gerektirir ve daha ağır vakalarda sedasyon veya genel anestezi gerektirir “diye açıklıyor Perets . “Daha acı verici olacak, ancak aynı zamanda daha derin delikler oluşturacak ve bu da daha hızlı sonuçlara neden olabilir. Bununla birlikte, bazıları için, bu daha fazla risk oluşturabilir , hasara neden olur, yara izi ve enflamasyon sonrası pigmentasyona neden olur. “

“Evde yapılan tedavi hemen hemen ağrısızdır ve topikal uyuşturmaya gerek duyulmamaktadır” diye ekliyor. “Son derece ince iğneler, kollajen ve elastin üretimini uyarmak için yeterince deriye nüfuz eder. Microneedling yoluyla, dermaroller cilt yüzeyinden mikro kanallar oluşturarak, retinol ve vitamin C gibi aktif cilt bakım ürünlerinin cildin derinliklerine daha etkili bir şekilde ulaşmasını sağlıyor “dedi.

Mikronezleme cihazınızı vücuda da kullanabilirsiniz.

Evdeki mikron iğneleme cihazları da daha büyük boyutlara sahiptir; bu da karın, kalçalar, bacaklar, kalçalar, eller, kollar, boyun ve sırt gibi daha büyük alanların daha küçük bir silindir başında olduğu gibi iki kat daha hızlı olmasını sağlar. ORA Microneedle Vücut Merdane , örneğin, f ince 1,080 ince iğnelerle geniş, çift boyutlu kafa eatures ve “izleri, streç işaretleri, selülit, kırışıklık, görünümünü azaltmak vücudun herhangi bir alanda kullanılmak üzere tasarlanmıştır Çizgiler ve diğer lekeler “, Perets’e göre. “Vücut silindiri aynı zamanda pürüzlü cilt dokusunu ve rengini ve tüm vücut bölgelerindeki pürüzsüz pürüzlü cilde yardımcı oluyor.”

Dermaroller kullanma

Dermaroller kullanmanın uygun bir yolu var.

Herhangi bir ev içi güzellik aygıtı gibi, mikro –  iğneleme cihazları kusursuz değildir. Aşağıda, dermaroller’ınızı yüzünüzde veya vücudunuzda düzgün bir şekilde nasıl kullanacağınız konusunda adım adım bir eğitim verilmektedir. En iyi sonucu elde etmek için, bunu her üç ile beş gün arasında yapın. Vücut üzerindeki cilt yüzünüzdeki cilden daha kalın olduğu için , vücudunuzdaki görünür sonuçları görebilmeniz için birkaç seanstan fazla sürebileceğini de unutmayın.  

1. Adım:  Kullanmadan önce silindirinizin alkol veya silindir sterilizatörü ile dezenfekte edildiğinden emin olun.

Adım 2: Silindiri deriye zorlamayın ancak hafif basıncı kullanın.

3. Adım: Dört yönün her birinde, yatay, dikey ve çapraz olarak tedavi alanındaki aynı yoğunluğa 5 ila 10 defa geri ve ileri geri sarın.

Adım 4: Tedaviyi takiben, düzenli kremlerinizi veya diğer cilt bakım ürünlerinizi uygulayabilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu