HaberlerTürkiye

Meteoroloji’den Uyarı! Fırtına Bekleniyor

Hava sıcaklıkları kuzey, iç ve batı kesimlerde 4 dereceye kadar düşeceği. Fakat diğer bölgelerde ciddi bir düşüş olmayacağı tahmin ediliyor.  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son açıklamalarında Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Akdeniz ve Karadeniz kıyılarının yağışlı geçeceği bekleniyor. Kuzey ve Orta Ege’de ise bu akşamdan itibaren fırtına uyarısı verildi

Meteoroloji, Kuzey ve Orta Ege’de akşam saatlerinden itibaren şiddetini arttırarak kuvvetli şekilde hissedileceğini bildirdi. Fırtınanın 30.03.2019 Cumartesi gününe kadar devam etmesi ve Cumartesi akşam saatlerinden sonra fırtınanın kuvvetini kaybetmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü fırtınanın saatte 80-90 kilometreyi bulabilecek şiddette olduğu konusunda uyarıda bulundu. Fırtınadan dolayı oluşabilecek olumsuz durumlar konusunda dikkatli olunması için uyarıda bulunan meteoroloji, trafikte aksaklıklar, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi gibi durumlarla karşılaşılabileceğini bildirdi.

MARMARA BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor. Rüzgarın güneybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Ortalama sıcaklık 12 ila 14 derece tahmin ediliyor.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor. Öğleden sonra Aydın, Denizli ve Muğla çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

AKDENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge genelinin sağanak yağışlı olması beklenirken, kıyılarında  gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği bekleniyor. Öğle saatlerinden sonra Sinop çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı bölümlerinde  zaman zaman hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin zaman zaman yağışlı olacağı bekleniyor. Yağışların; kuzey ve doğu bölümlerinde karla karışık yağmur ve kar, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur ve sağanak yağmur olması bekleniyor. Kuzey ve doğusunda gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinin dik yamaçlarında çığ oluşma riski bulunmaktadır.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve zaman zaman gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu