Faydalı BilgilerListeler

Mermer Granit Lekelerini Nasıl Çıkar? Hızlı İpuçları Nelerdir

Mermer ve granit tezgahlar harika bir görüntüye sahiptir fakat temizlenmesi de biraz zordur. Bu tezgahları pratik bir şekilde temizleme yöntemini yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Mermer ve granit tezgahlar harika bir görüntüye sahiptir fakat temizlenmesi de biraz zordur. Bu tezgahları pratik bir şekilde temizleme yöntemini yazımızdan öğreneceksiniz.

Mutfak Tezgahını Temizlemenin Püf Noktaları

Meyve suları, şarap, kahve, çay, su, sirke, sebze ve zeytin yağları, ketçap, barbekü sosu, yağ splatterleri vb. Gibi birçok sıvı ve sos çeşidi iz bırakabilir, dökülmeleri olduğu gibi silmek önemlidir.

Mutfak Tezgahını Temizlemenin Püf Noktaları

İlgili Makaleler

Mısır Nişastası Çözümü:

  • Damıtılmış suyla hafifçe püskürtün ve daha sonra bölgeye kalın bir mısır nişastası tabakası serpiştirin. 24 saat veya daha uzun süre bekletin. Gerekirse silin ve yeniden uygulayın.
  • Yağ sıçraması için, mısır nişastası ile hemen serpin ve yaklaşık 15 dakika bekletin. Yüzeyi yumuşak sabun ve suyla yıkayın, mısır nişastası gresleri zahmetsizce kaldırmalıdır.

İpuçları:

  • Sorunların ortaya çıkmasını önlemek için tezgahlarınızı düzenli olarak bir sızdırmazlık maddesi ile kapatmayı unutmayın.
  • Silmeyi ve lekelenmeyi hızlandırırsanız, lekeleri önlemek veya çıkarmak daha kolay olur.
  • Bir tedavi yöntemini uygulamadan önce, renk veya bitimin etkilenmeyeceğinden emin olmak için önce bir test noktası yapın. Bunlar kullanmak için güvenli olmalı, ama üzgün olmaktan daha güvenli.
  • Bir tedavi uygulamadan önce, lekeyi yakından inceleyin. İşaret hala var, ancak daha hafif veya azaltılmışsa, tedavinin çalıştığını biliyorsunuz. Tamamen bitene kadar devam et.

İşte birçok ev yüzeyi için uygun, toprak dostu bir “yeşil” temizleyici için bir reçete.

2 bardak su
1/2 bardak distile beyaz sirke
1 çay kaşığı saf kasten sabun (nane, vb)
3/4 fincan hidrojen peroksit
20 damla çay ağacı yağı
20 damla lavanta veya limon esansiyel yağı.

İlginiz Çekebilir
pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu