HaberlerPolitika

Mehmet Keleş’in Meşhur Audisi Belediyenin Borcuna Karşılık Verildi

TAM 978 BİN LİRAYA ALINDI, SADECE 630 BİN LİRAYA BORÇ KARŞILIĞI VERİLDİ!..

TAM 978 BİN LİRAYA ALINDI, SADECE 630 BİN LİRAYA BORÇ KARŞILIĞI VERİLDİ!..

Düzce’nin eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Mart 2014’te yapılan yerel seçimlerle belediye başkanı seçilmiş ve bir konuşması sırasında Audi almak istemesiyle gündeme oturmuştu. O Audi A8 L model otomobili aldı bir süre gündemi işgal etti. Keleş’in istifa etmesinin ardından satışa çıkarılan otomobil yine gündeme oturdu.

Eski başkanın arkasında yüklü borla bırakmasının ardından daha önce keleş tarafından alınan ve değeri 690 bin TL olan fakat kredi ile alındığı için 978 bin TL ye mal olan otomobil, yeni Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay‘ın talimatıyla satışa çıkarılmak için belediye otoparkına çekilmişti.  Sürekli olarak gündemi meşgul eden otomobil bu sefer de Düzce Belediyesine ait belediye otobüslerinin tamir ve bakımlarını yapan firmaya olan borçların 630 bini karşılığında firmaya satıldığı öğrenildi.

İlgili Makaleler

Otomobile alınan kredi için 60 ayda 288 bin TL Faiz ödendi

Habertürk tarafından yayınlanan habere göre: Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu, AK Partili eski Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ile ilgili yaptığı incelemede belediyeye Audi A8L marka lüks makam aracı alındığı iddiasını yanıtlamış ve “savurganlık” tespitinde bulunmuştu.

Habertürk’ün o günlerde yaptığı haberde; makam aracının 60 ay kredi ile alındığı ve fiyatının 978 bin TL’ye çıktığı için belediyenin bir şirketi tarafından kredi çekildiğini tespit eden kurulun, etik dışı davranışa ilişkin kararı da Başbakanlık makamına bildirdiği, belirtiliyor. 

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu