Haberler

Mega Deprem İçin Net Tarih Verildi! Herkes Tedirgin


Pasifik Ateş Çemberi adı verilen bölge Dünyada en çok depremlerin olduğu bölge olarak biliniyor. Türkiye’den geçen Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde olan bölge aktif deprem kuşağı çerçevesine dahil. 

Deprem tahmincisi Frank Hoogerbeets, ortaya attığı iddiaları geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurmuştu.

Hoogerbeets bu iddiaları içerisinde özellikle Şubat ayının son iki haftasına Dünya için korkunç şeyler olacak demişti. İddiasına göre gezegen hizalanması yaşanacak, Mars, Uranüs ve Neptün’ün bu hizalanması ile Dünya sarsılacak. Tahminlerinden son derece emin konuşan deprem tahmincisi mega deprem için net tarih verdi. 

Hoogerbeets 21 Şubat Perşembe günü, 8 şiddetinden büyük bir depremin yaşanacağını iddia ediyor. Bu iddialarını web sitesinde de paylaşan Hoogerbeets 17 ve 21 Şubat tarihleri arasında 7, 8 ya da daha şiddetli mega depremin meydana geleceğini duyurdu.

19 ve 21 Şubat tarihleri kritik günler olarak bildirildi.

Son 3 yıldır çok fazla gözlemler yaptığını söyleyen Hoogerbets tahminini Güneş Sistemi Geometri Endeksi’ne dayandırıyor. Hoogerbets, gezegen hizalanması durumunda şiddetli depremlerin görüldüğünü söylüyor.

Hoogerbets’in iddiaları son derece tehlikeli ve ilgi çekici olsa da birçok deprem uzmanı depremlerin önceden tahmin edilmesinin olanaksız olduğunu, çok büyük depremlerin öncü şoklarla geldiğini ancak bunlarında tahmin edilmesinin olanaksız olduğunu vurguluyorlar.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu