HaberlerTürkiye

Mavi Balina oyunu bir can daha aldı

Uzun süredir tüm dünya genelinde gündemde olmayı başaran tehlikeli bilgisayar oyunu Mavi Balina bir can daha aldı. Ailelerin korkusu haline gelmiş olan oyunun son kurbanı ise Van’dan 14 yaşındaki Sevda oldu.

Piknikte Kendini Aşağıya Atarak Hayatına Son Verdi

Havanın uygun olmasını fırsat bilen arkadaşların ile birlikte bir pikniğe giden 14 yaşındaki Sevda, piknik sırasında kendini aşağıya atarak hayatına son verdi. Van valisinden gelen açıklamaya göre Van’da bu oyunu bu güne kadar toplam 7 kişi oynadı. Ancak açıklamada herhangi bir detaya yer verilmedi.

Van Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, yaşanan olayla ilgili yaptığı açıklamada “ 3 kız çocuğunun, ilk kabul birimine kabulleri yapılmıştır. Süreç içerisinde yapılacak değerlendirilme ile uygun görülen sosyal hizmet modellerinden yararlandırılacaklardır. Emniyet ve savcılık araştırması sonucunda ölüm olayının ‘Mavi Balina’ oyunu nedeniyle meydana geldiği bildirilmiştir” sözlerine yer verildi.

Mavi Balina oyunu ile ilgili yaşanan vakaların son bulmaması bir hayli üzücü. Özellikle küçük ve orta yaşta çocukları bulunan aileleri büyük bir korku kaplamış durumda. Çocuklarını korumak isteyen aileler ise nasıl bir önlem alabilecekleri konusunda uzmanlardan yardım istiyor. Bu konuda birçok uzmanın yaptığı ilk tavsiye genelde çocukların internet alemindeki faaliyetlerinin izlenmesi ve kontrol altına alınması oluyor.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu