HaberlerTV Yayınları

MasterChef Türkiye 2020 şampiyonu Serhat Doğramacı oldu

TV8 kanalında yayınlanan MasterChef Türkiye 2020 yarışmasının şampiyonu belli oldu. Final oyununda 144 puan toplayan Serhat Doğramacı şampiyon oldu.

Tv8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye 2020 yarışmasında final heyecanı yaşandı. Yarışmanın finaline  kalan Barbaros Yoloğlu ile Serhat Doğramacı arasındaki nefes kesen finalde yarışma jürisinden toplam 144 puan alan Serhat Doğramacı şampiyon olmayı başardı.

MasterChef Türkiye 2020 final haftasında Cumartesi akşamı iki yarışmacıda toplam üç farklı yemek yaptılar. Bu yemekleri puanlayan jüri üyeleri Barbaros’a 69 puan verirken Serhat 66 puanda kalmıştı.

MasterChef 2020 şampiyonu

İlgili Makaleler

MasterChef 2020 şampiyonu

Pazar günü ilk turda yarışmacılar başlangıç tabağı, ana yemek ve tatlıdan oluşan üç çeşit daha yaptılar ve bu tur sonrasında yarışma jürisi puanları sonrasında Barbaros 92 puanda olurken Serhat ise 91 puana çıktı ve ilk gün oluşan puan farkını 1’e düşürmeyi başardı.

Final gecesinde iki yarışmacıda kendi yaratıcılıklarını kullanarak istedikleri yemekleri yaptılar, şeflerin verdikleri puanlar sonrasında Barbaros rakibinin bir puan önünde kalmayı başardı ve final gecesi ikinci turunu 118-117 önde kapattı.

Son oyuna oylamasını yapan şefler Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu’nun oylarıyla oluşan puanlamada Barbaros toplamda 142 puanda kalırken, Serhat 144 puan alarak MasterChef Türkiye 2020 şampiyonu olmayı başardı.

MasterChef 2020 Büyük Ödülü

Yarışmada önceki yıllarda 100 bin TL büyük ödül verilirken bu yıl değişiklik yapıldı ve Jeep Renegade marka otomobil hediye edildi.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu