Haberler

Mars’a Ayak Basacak İlk Kişinin Kadın Olabileceği Açıklandı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Başkanı Jim Bridenstine Mars’a ayak basacak ilk kişinin bir kadın olabileceğini açıkladı.

Tarihte Bir İlk

Bu konuda kadınlar tarihe geçmek için sabırsızlanıyor. Eğer Mars operasyonunda Mars’a ayak basan ilk kişi bir kadın olursa tarihte bit ilke imza atmış olacak. Kadınlar şuan için uzayda çeşitli alanlarda görevlendirilmişti ancak bu denli bir projede ve ses getirecek bir olay için bu bir ilk.

İlgili Makaleler

Zorlu Eğitimlerden Geçecekler

Mars projeleri kapsamında görevli olması düşünülen ve aday olarak gösterilen astronot adayları zorlu eğitimlerden geçecekler. Bu sayede kişilerin bu zorlu göreve uygun olup olmadığına dair veriler elde edilecek ve en sonunda uygun kişiler göreve devam edecek. Kadınların bu konuda erkekler ile arasında fark olmadığı için ilk ayak basan astronotun kadın olma ihtimali bulunuyor.

Tüm Uzay Çalışmalarında Kadının Yeri Artacak Gibi Görünüyor

NASA Başkanına Twitter üzerinden sorulan “NASA’nın bir sonraki Ay yolculuğunda da kadınlara yer verilecek mi?” sorusuna “Kesinlikle” şeklinde cevap verildi. Bu da NASA ekibinin gelecek çalışmalarında kadınlara olan kontenjanını arttıracağına bir işaret olsa gerek. Konuyu duyan kadın örgütleri ise haberden gayet memnun oldu ve çalışmaları desteklediğini açıkladılar.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu